Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Levent’i devlete şikayet etti
Levent’i devlete şikayet etti
Oyun yazarı Refik Erduran'ın, aralarında Levent Üzümcü'nün de bulunduğu pek çok kişiyi Nabi Avcı'ya şikayet ettiği ortaya çıktı.
Kültür Sanat 6 Haziran 2016 - 09:38

Oyun yazarı Refik Erduran'ın Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'ya yazdığı ve aralarında Levent Üzümcü'den Erhan Yazıcıoğlu'na, Yücel Erten'e değin pek çok sanatçıyı “jurnallediği” mektubu, tiyatro camiasında “kriz” yarattı.

LEVENT-UZUMCU1

BAKAN BEYİ UYARMAK İSTEMİŞ

Erduran, mektubunda, Levent Üzümcü için “şov şampiyonu”, Yücel Erten için “aktif nifakçı” gibi nitelendirmelerde bulunarak, Bakan Bey’i uyarmak istediğini belirtti.

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü Nejat Birecik ile oyun yazarı Refik Erduran arasında “kılıçlar çekildi.” DT ile ilgili en son UNESCO ITI Hırvatistan Başkanı Zeljka Turcinovic tarafından yazılan ve “DT Genel Müdür Vekili Nejat Birecik ve İstanbul DT Müdür Vekili Zafer Kayaokay'ın, tiyatro etkinlilerine katılmak yerine, yanlarına aldıkları bir rehber ile Zagreb'i gezdikleri” öne sürülen mektup nedeniyle DT yönetimi “Refik Erduran'ı suçlamıştı.” Erduran'ın “tiyatronun kamuoyundaki saygınlığını bozmak amacıyla böyle bir mektubu kaleme aldırdığı” ileri sürülmüştü. Bu tartışma sıcaklığını korurken, tiyatro camiasında bu kez Refik Erduran'ın Bakan Nabi Avcı'ya yönelik yazdığı ve “tiyatrocuları jurnallediği” mektup gündeme geldi. Bu kez Erduran cephesi ise mektubun “DT Genel Müdürü Birecik tarafından sızdırıldığını” öne sürdü.

Son güncelleme: 09:52 - 06.06.2016