Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Liseli yazarların ödüllü öyküleri Pera Müzesi’nin sitesinde
Liseli yazarların ödüllü öyküleri Pera Müzesi’nin sitesinde
Suna Kıraç Öykü Yarışması’nın 10’uncu yaşını kutlayan Pera Müzesi, yarışmada başarılı olup kitaplaştırılan 200'den fazla öyküyü internet sitesinde okuyucuların erişimine sundu. 
Kültür Sanat 17 Temmuz 2017 - 12:54

Pera Müzesi’nin Koç Okulu işbirliğiyle gerçekleştirilen ve 10’uncu yıla giren Suna Kıraç Öykü Yarışması özel bir proje ile kutlanıyor. Yarışmada bugüne kadar ödüle layık görülen öyküler, Pera Müzesi’nin web sitesinde e-kitap olarak erişime açıldı. 2017 yılına ait ‘Sınır’ temalı öyküler ile başlayacak olan e-kitap serisi, ‘Uyku’, ‘Ses’, ‘Sokak’, ‘Maske’, ‘Yolculuk’, ve ‘Yabancılaşma’ temalarıyla sürecek. Bugüne kadar binlerce başvurunun yapıldığı yarışmada, her yıl ilk 3'e giren genç kalemler ödüllendirilirken, jüri gitmeye hak kazanan 200'den fazla öykü 10 ayrı kitap halinde okurlarıyla buluştu.

GÜÇLÜ BİR JÜRİ

Öykü yarışmasının seçici kurullarında görev yapanlar arasında Murat Gülsoy, Yekta Kopan, Ayfer Tunç, Cemil Kavukçu, Mine Söğüt, Semih Gümüş, Faruk Duman, Adnan Binyazar, Semih Gümüş, Müge İplikçi, Faruk Duman, Gaye Boralıoğlu, Asuman Kafaoğlu Büke, Hakan Günday, Feyza Hepçilingirler, Onur Caymaz, Haydar Ergülen, Hande Gündüz, Necati Tosuner, Gonca Özmen, Enver Ercan gibi sanat ve edebiyat dünyasının güçlü kalemleri bulunuyor.

sinir
Etiketler