Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Marmara’da hayat var
Marmara’da hayat var
Marmara'ya bir de su altından bakmaya ne dersiniz?
Kültür Sanat 15 Haziran 2016 - 14:25

“Marmara'da Hayat Var Şimdilik – 2” sergisi 18 Haziran 2016 tarihinde Büyükada Çınar Çelik Gülersoy Kültür ve Sanat Merkezi'nde açılacak.

marmara2

Adalar Müzesi tarafından, Adalar Belediyesi ve Adalar Kent Konseyi ortaklığı, ADYSK (Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği) ve Heybeliada Gönüllüleri Derneği işbirliği ile açılacak “Marmara'da Hayat Var: Şimdilik – 2” sergisinin küratörleri, Ateş Evirgen, Serço Ekşiyan ve Eda Nur Topçu. Tasarım, Sera Dink imzasını taşıyor.

“Yerleşim olan beş ada ile kara arasındaki sınırlı alanın gırgırla avcılığa kapatıldığı 2012'den bugüne ne değişti?” sorusu, serginin temasını oluşturuyor.

marmara3

Sualtı fotoğrafçısı Ateş Evirgen'in fotoğrafları, Serço Ekşiyan'ın video görüntüleri ve Yrd. Doç. Eda Nur Topçu'nun araştırmalarından elde ettiği bulgular, yaşamımızın kaynağı denizlerimizde neler olup bittiğini tüm canlılığı ve çarpıcılığı ile gözler önüne seriyor.

üyükada, Çınar Çelik Gülersoy Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki sergi 18 Haziran Cumartesi günü sanat ve doğaseverleri bekliyor.