Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Maroon 5 Antalya’da
Maroon 5 Antalya’da
Maroon 5, Expo 2016 kapsamında Antalya'ya geliyor
Kültür Sanat 8 Haziran 2016 - 14:00

satış grafiği yakalayan ve sahip olduğu Grammy dahil onlarca ödül ile müzikseverlerin kalbini fetheden Maroon 5, muhteşem sahne şovları ve olağanüstü performansları ile 9 Haziran akşamı Expo 2016 kapsamında Antalya'da sevenleriyle
buluşacak.

maroon-5

2002 yılında çıkardıkları “Songs About Jane” adlı ilk stüdyo albümüleriyle altın, platin ve 3 kat platin plak ödüllerine layık görülen grup, ‘Sunday Morning', ‘Moves Like Jagger” gibi hitlerini Antalya'da müzikseverlerle paylaşacak.

‘Sugar' şarkısıyla son yıllarda 1 milyar 287 bin izlenme oranına sahip şarkısına imza atan Maroon 5 ile buluşmak için geri sayım başladı.

MAROON 5

Vokalde Adam Levine, gitarlarda James Valentine ve Jesse Carmichael, bas gitarda Michael Madden ve davulda Matt Flynn'den oluşan Maroon 5, ilk albümü “Songs About Jane” i 2002 yılında çıkardı. Yapımcıların isteği üzerine albümün en popüler şarkısı “This Love”, Örümcek Adam filmi için yeniden düzenlendi. Kanye West ile birlikte New York “Hit Factory” stüdyolarında biraraya gelen topluluk. Örümcek Adam 2’nin film müzikleri arasına girmesiyle ulaştığı dinleyici sayısı kısa sürede katlandı. 2005 yılında ‘En iyi sanatçı' kategorisinde Grammy Ödülü'nü kazanan grup, o yıl dünyada 17 milyondan fazla albüm sattı, albümleri 35'in üzerinde ülkede altın ve platinum sahibi oldu.

Beş yıllık bir aradan sonra “It Won’t Be Soon Before Long “ adlı ikinci stüdyo albümünü Mayıs 2007’de yayımladı. Albüm çıktığı ilk hafta, yarım milyona yakın kopya satarak Billboard 200 listesine zirveden giriş yaptı. Dünya çapında 3,5 milyonluk satış adedine ulaşan albümAmerika Birleşik Devletleri’nde 1.8 milyon adetlik satış rakamıyla platin plak kazandı.