Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Massk Sahne kapılarını açıyor
Massk Sahne kapılarını açıyor
Massk Sahne perdelerini 'Akciğer' adlı oyunla açıyor
Kültür Sanat 4 Kasım 2016 - 08:59

Tiyatro ve Gösteri Sanatları Merkezi MASSK SAHNE, İstanbul Avrupa yakasının iş ve finans merkezi Maslak'ta, 11 Kasım Cuma günü, deneyimli yönetmen Mehmet Birkiye’nin sahneye koyduğu ve Engin Hepileri ile Nergis Öztürk’ün başrollerini paylaştığı Akciğer isimli oyun ile kapılarını açıyor.

sahne1

Massk Sahne'de, 11 Kasım Cuma akşamı, saat 20.30'da izleyici ile buluşacak Akciğer isimli oyun, iklim değişikliği eşiğindeki bir dünyada, yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan insanoğlunun; “Çocuk yapmalı mı yapmamalı mı?” sorusunu ele alıyor. Bu soru, bir çiftin içine düştüğü boşluğu ima eden boş bir alanda, dönüp duruyor. Sorunun sorulduğu ana sıkışmış çift, sorunun olası binlerce cevabının yarattığı karmaşa ile bir kaosa doğru hızla ilerliyor. Ve bu kaos giderek oyunun kendi zamanını ve mekanını inşa ettiği bir yapıya, bir düzene doğru evriliyor.

Duncan Macmillan'ın yazdığı, Barış Arman'ın çevirdiği, deneyimli yönetmen Mehmet Birkiye'nin sahneye koyduğu oyunu heyecanla ve düşünerek izleyeceksiniz.

MASSK SAHNE HAKKINDA…

Sergiler ve sanat buluşmalarının yanı sıra kongre, eğitim, toplantı ve seminerler gibi pek çok aktiviteyle, kurumsal firmalara da ev sahipliği yapacak olan Massk Sahne, 500 metrekarelik açık ve kapalı lounge alanına sahip. Hafta içinde düzenlenecek sanat atölyeleri sayesinde sanatseverler için eğitim merkezine dönüşecek mekânda, tiyatro, edebiyat, sinema ve fotoğraf alanında önde gelen isimlerine, gençlerle deneyimlerini paylaşma fırsatı sunuyor. Sanata dair seminer ve kurslar da Massk Sahne atölyelerinde yer alacak.