Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Merhaba Cancağızım’la Yunan adalarına yolculuk
‘Merhaba Cancağızım’la Yunan adalarına yolculuk
Ufuk Kaan Altın, "Benim Güzel Lokantalarım", "Meyhanedeyiz Yine Bu Gece" ve "Balıklama"dan sonra bu kez bir gastro­seyahat kitabıyla okuyucularla buluşuyor
Kültür Sanat 8 Haziran 2016 - 13:50

“Bir Şikemperverin Gastro- Seyahat Notları” üst başlığını taşıyan “Merhaba Cancağızım/Ya sou vre!”de Altın, beş yıla yayılan bir süreçte Yunan Adaları seyahatlerinden damıtıp derlediği bilgi ve deneyimini, çoğunu kendi çektiği kareler eşliğinde okuyucunun beğenisine sunuyor.

KİTAP2

“Annalar, Manoslar, Mihalisler, Hristoslar, Sevastiler, Taki Babalar, Stavroslar, Vasilisler, Yannisler… Bozulmamış, basit, samimi, candan, işini dürüstçe yapan, hırslarından arınmış insanlarla tanışmaya hazır olun” notuyla birlikte. Hem karakter, hem de yemek kültürü anlamında “Türkiye’de niye olmuyor?” “Olanı neden bu kadar az?” sorularının yanıtlarını bulacaksınız “Merhaba Cancağızım”da.

Hayatın aheste aktığı Yunan Adaları’na keyifli bir yolculuğa davet ediyor Ufuk Kaan Altın sizi. Güzel insanların diyarına… Gezerken lezzetli yemekler tadacağınızın garantisini de veriyor. Bu çağrıya uyun, pişman olmazsınız…