Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Michael Jackson’ı Londralı beyaz canlandıracak
Michael Jackson’ı Londralı beyaz canlandıracak
Michael Jackson'ı 'Londralı beyaz' Joseph Fiennes oynayacak
Kültür Sanat 28 Ocak 2016 - 15:25

Oscar Ödülleri'ne hiçbir siyahi oyuncunun aday gösterilmemesi tartışmaları sürerken, Pop'un Kralı Michael Jackson'ı İngiliz oyuncu Joseph Fiennes'ın canlandıracağı açıklandı.

Oscar ödüllü İngiliz aktris Elizabeth Taylor, ABD'li efsanevi aktör Marlon Brando ve pop müziğin kralı Michael Jackson'ın, 11 Eylül saldırılarının ardından Batı’ya yaptıkları kurgusal yolculuğu anlatacak ‘Elizabeth, Michael and Marlon' filminin oyuncu kadrosu belli oldu.

The Guardian’ın haberine göre, filmde Marlon Brando'yu Brian Cox, Elizabeth Taylor'ı Stockard Channing, Michael Jackson'ı ise Joseph Fiennes canlandıracak. Ancak Hollywood'daki beyaz hakimiyetinin tartışıldığı günlerde açıklanan bu karar, sosyal medyada büyük tepki çekti.

‘BEN DE SİZİN KADAR ŞAŞKINIM'

Öte yandan Finnes de karardan dolayı şaşkın olduğunu söyledi. Entertainment Tonight'a konuşan Fiennes, “Ben Londralı, orta sınıf, beyaz bir erkeğim. Ben de sizin kadar şaşkınım” dedi

 

Son güncelleme: 15:47 - 28.01.2016