Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Milyonlarca kişi canlı yayında izledi
Televizyon yıldızı Lee, sahip olduğu herşeyi kaybeder ve canlı yayında milyonlarca insan tarafından izlenirken Budwell tarafından rehin alınır. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 27 Mayıs 2016 - 10:46

Daha filmi izlemeden sadece fragmanıyla izleyenlerin tüylerini ürperten ‘Para Tuzağı’ filminde televizyondan borsa tüyoları veren bir Wall Street simsarı, aynı zamanda bir televizyon yıldızı olan Lee Gates, bir program sırasında sahip olduğu her şeyi Gates’in tavsiyeleri yüzünden kaybeden Kyle Budwell tarafından rehin alınır. Bu inanılmaz olay, canlı yayında milyonlarca insan tarafından izlenirken Gates ve programın yapımcısı Patty Fenn zamana karşı bir ölüm kalım pazarlığına girişeceklerdir. Başrolünde Julia Roberts ve George Clooney var. Filmin yönetmen koltuğunda Jodie Foster oturuyor.

Lee Gates, bir program esnasında sahip olduğu her şeyi Gates'in tavsiyeleri yüzünden kaybeden Kyle Budwell tarafından rehin alınır.

SİHİRLİ AYNA İLE HARİKALAR DİYARINA DÖNMEK

Fantastik seven izleyiciler için bu hafta ‘Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden‘ filmini tavsiye edebiliriz. James Bobin’in yönettiği ABD yapımı olan filmin başrol oyuncuları Mia Wasikowska ve Johnny Depp. Konusu ise şöyle: Alice Kingsleigh babasının peşinden 3 yıl denizlerde seyahat ettikten sonra Londra’ya dönmek üzere yola koyulur. Hayatının geri kalanında ne yapacağı konusunda bir fikri yoktur. Bu esnada bulduğu bir sihirli ayna marifeyitle yeniden Harikalar Diyarı’na döner. Alice eski arkadaşlarıyla yeniden buluşur, ancak Çılgın Şapkacı’da bir tuhaflık vardır. Her zamankinden daha asabi bir haldedir. Arkadaşını tekrar eski haline getirebilmek için geçmişe giden Alice, zamana karşı büyük bir mücadele verecektir.

Alice eski arkadaşlarıyla yeniden buluşur, ancak Çılgın Şapkacı'da bir tuhaflık vardır.

GECE VAKTİ YANI BAŞINDA BİR CESETLE UYANMAK

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Cinni: Uyanış‘. Filmin oyuncu kadrosunda Eda Köksal, Gökcen Gökçebağ, Merve Deniz ve Yiğit Aydın var. Konusu ise şöyle: Bir genç kız bir gece vakti yanı başında bir cesetle uyanır ve hayatı asla eskisi gibi olmaz. Dilara; çocukluğunda zor yıllar geçirmiş, kendi halinde yaşayan, çok dışarı çıkmayan bir kadındır. Bu monoton hayatı, bir gece evinin bahçesinde tanımadığı bir adamın cesedinin yanında uyanmasıyla tamamen değişir. O geceden sonra, onu dehşete düşüren, paranormal olaylar yaşamaya başlar. Ev arkadaşı Merve, Dilara’nın anlattıklarına şüpheyle yaklaşıyor olsa da, ona yardım etmek için bir psikiyatrist ve bir din hocasıyla bağlantıya geçer. Kendisine neler olduğunu, kimlerin veya nelerin ona musallat olduğunu bulmaya çalışırken, asıl gerçekle yüzleşir. Müzisyen Emre Aydın’ın ilk sinema yönetmenliği denemesi.

Bu monoton hayatı, bir gece evinin bahçesinde tanımadığı bir adamın cesedinin yanında uyanmasıyla tamamen değişir.

ÖLÜMDEN KORKAN İKİ YAŞLI İNSAN

‘Memleket’ filminin yönetmen koltuğunda Murat Saraçoğlu oturuyor. Başrollerinde Şerif Sezer ve Osman Sonant var. Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: Zaman, hayat, geçmiş ve ölüm duygusunun ruhlarını giderek daha çok kavradığı iki yaşlı insanın insanlardan uzak küçük evlerine “yabancı” bir çocuğun izinsiz girmesiyle başlayan hikayeyi anlatıyor. Ayrıca karakterlerin iç dünyalarının derinliklerindeki iyilikle, kötülükle ve vicdanlarıyla karşılaşmasını büyük sözler sarf etmeden anlatıyor, bu küçük ailenin hayatına temas eden başka insanlarla da hikayesini paylaşıyor.

iki yaşlı insanın insanlardan uzak küçük evlerine "yabancı" bir çocuğun izinsiz girmesiyle başlayan hikayeyi anlatıyor.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 11:56 - 27.05.2016