Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Misvak, Berkin’e saldırmaya devam ediyor
Misvak, Berkin’e saldırmaya devam ediyor
Karikatür dergisi Misvak, Gezi olaylarında yaşamını yitiren Berkin Elvan'a hakaret içerikli çizimler yapmaya devam ediyor
Kültür Sanat 31 Mayıs 2016 - 09:55

Misvak dergisinin Gezi Parkı olaylarında ekmek almak için evinden çıkan ve polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurulup 269 günlük komanın ardından yaşamını yitiren Berkin Elvan için çizdiği karikatüre tepkiler devam ederken, yine tartışma yaratacak bir karikatür yayınladı.

misvak-berkin-elvan

Dergide “fethi” imzalı çizimde Kartal Belediyesi tarafından Berkin Elvan adına bir turnuva düzenlendiği resmediliyor. Karikatürde, kazananlara ödül olarak molotof kokteyli, sapan ve taş veriliyor.

Dergi, Şahin Güneş imzalı bir önceki çiziminde Berkin Elvan'ın ekmek değil, polislere atmak için taş aldığı iddiasını resmetmişti. Elvan'ın yüzünü işaret ederek ‘tekkaş', koluna sıkıştırdığı sapanı işaret ederek de ‘sapan' yazan karikatürdeki yazım hataları da dikkat çekti.