Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
MOİ Sahne’de bu hafta sonu tiyatro oyunları
MOİ Sahne’de bu hafta sonu tiyatro oyunları
İstanbul’un renkli kültür sanat sahnelerinden MOİ Sahne, bu hafta sonu hem yetişkinler hem de çocuklar için birbirinden renkli oyunlara ev sahipliği yapıyor.
Kültür Sanat 19 Eylül 2017 - 18:03

23 Eylül Cumartesi günü saat 20.30'da İstanbul Halk Tiyatrosu ile ‘Bezirgan' MOİ Sahne’de olacak. Zeki, kurnaz, komik bir o kadar da sahtekar Tartuffe'ün hikayesinin yeni uyarlaması olan Bezirgan adlı oyunda Cem Davran ve Erkan Can'a Bahtiyar Engin, Selin Yeninci, Faruk Akgören, Aytek Önal, Simge Defne Çelik, Selim Can Yalçın ve Salih Kırlı eşlik ediyor. Cem Davran'ın Tartüffe ve Orgon karakterleriyle iki tipi birden canlandırdığı oyunda, hizmetçi kız rolünde Bahtiyar Engin, evin büyük annesi rolünde ise Erkan Can rol alıyor.

KAHKAHA DOLU KARMAŞIK BİR HAL

Yetişkin komedi oyunu Yetersiz Bakiye, evli bir çiftin kredi kartı borçları yüzünden evlerindeki odaları başkalarına kiraya vermek zorunda kalışını anlatıyor. Evlerine aldıkları yeni kiracılardan biri çılgın bir direk dansçısı diğeri ise mafya babası olunca işler kahkaha dolu, karmakarışık bir hal alıyor. Mizah sanatçısı Murat Kürüz'ün yazıp yönettiği oyunda; Hakan Yılmaz, Hande Subaşı, Eylül Öztürk ve Cengiz Şahin rol alıyor. ‘Yetersiz Bakiye' 24 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 19.00'da MOİ Sahne'de.

DOYULMAZ BİR EĞLENCE

TRT Çocuk ekranlarında çocukların severek izlediği ‘Canım Kardeşim'in yepyeni tiyatro gösterisi ‘Canım Kardeşim Müzikali 2' MOİ Sahne'de izleyiciyle buluşuyor. Danslı ve müzikli oyun, çocukların da dahil olduğu tadına doyulmaz bir eğlenceye dönüşüyor. Gergedan Yapım'ın sunduğu oyunun konusu; Galip Bey ve eşi Lale Hanım, kızları Mine ve Müge’nin eğlenmek güzel zaman geçirmek için sadece bilgisayara mahkum olduklarını görünce çok üzülürler. Kendi çocukluk yıllarına geri dönüp Mine, Müge ve Mıncır için geçmişten günümüze kadar gelen Barış Manço gibi unutulmaz sanatçıları taklit ederek anlatırlar. Mine ve Müge geçmişe giderler.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.