Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Mor Bayraklı’ ilçe Çankaya’da Kadın Emeği Festivali
‘Mor Bayraklı’ ilçe Çankaya’da Kadın Emeği Festivali
Türkiye’nin ilk ‘Mor Bayraklı’ yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, 'Kadın Emeği Festivali'ni düzenlemeye hazırlanıyor. Festivale, Füsun Demirel, Feryal Öney ve Şevval Sam gibi sanatçılar katılacak.
Kültür Sanat 20 Eylül 2017 - 16:25

Cinsiyet eşitliği kapsamında önemli adımlar atan ve Türkiye'nin ilk ‘Mor Bayraklı' yerel yönetimi olarak anılan Çankaya Belediyesi, 22-24 Eylül tarihleri arasında Kadın Emeği Festivali’ni düzenleyecek.

Ahlatlıbel Atatürk Parkı'nda gerçekleşecek olan festivalde 22 Eylül'de Feryal Öney konseri, 23 Eylül'de Füsun Demirel ‘Aşk Hikayeleri’ oyunu, 24 Eylül'de ise Şevval Sam konseri yapılacak.

Festival kapsamında söyleşiler ve çocuklar için etkinlikler yapılacak. Feriköy’de açtığı ikinci el eşya standıyla gündeme gelen Füsun Demirel, Çankaya’da da tezgah açacak. Şengül Esen Demir de ‘Kahkaha Yogası’ düzenleyecek.

Festivalin son gününde toplumsal cinsiyet atölyesi ve animasyon gösterimleri yapılacak. Kadın Emeği Festivali'nde ayrıca kadın yazarların kitaplarına da kolaylıkla ulaşılabilecek.