Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Moskova Türk Festivali’ni 200 bin kişi ziyaret etti
Moskova Türk Festivali’ni 200 bin kişi ziyaret etti
Moskova'daki Krasnaya Presnya parkında düzenlenen ve üç gün süren Türkiye festivalini 200 bin kişi ziyaret etti. Festivale katılanlar Türk kültürünün ürünleri, Türk tarihi ve gelenekleriyle tanışmış oldu.
Kültür Sanat 19 Haziran 2017 - 11:40

Türkiye Otelciler Federasyonu TÜROFED'in öncülüğünde Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB)'un destekleriyle, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği ve Moskova Belediye Başkanlığı'nın işbirliğiyle düzenlenen Türk festivali yoğun ilgi gördü. Moskova'da ilk defa düzenlenen bu etkinlikle ilgili Sputnik'e konuşan Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz, Moskovalıların festivale büyük ilgi gösterdiğini belirterek, “Burası, Türk ve Rus insanlarının yakınlaşması için, bir Türk-Rus dostluğu için önemli bir alan. Moskova'da böyle bir organizasyonu görmekten ben memnuniyet duyuyorum. Tabi ki ilişkilerimiz sadece turizm değil, ama insani ilişkiler bunun bir boyutu. Bu organizasyonun, ilişkilerimizin her bakımdan iki tarafın da yararına olmasını temenni ediyorum. Gördüğüm kadarıyla festival başarılı geçti” dedi.

HER YIL YAPMAK İSTİYORUZ

TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi, Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler 200 bin kişi ziyaretçi hedefine ulaştıklarını söyleyerek, “Bunu her yıl yapmaya sıcak bakıyoruz. Şu ana kadar Rus ve Moskova halkının bize gösterdiği ilgisinden çok memnunuz” açıklamasını yaptı.