Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Murat Kekilli: Yandaş müzisyenim
Murat Kekilli: Yandaş müzisyenim
Yeni Yüzyıl Gazetesi'nden Esra Elönü'ye konuşan şarkıcı Murat Kekilli, yaptığı açıklamalarda AKP'ye yakınlığını belirtti.
Kültür Sanat 15 Şubat 2016 - 15:27

“Yandaş müzisyen misin ?” sorusuna, “Eğer Cenab-ı Hak’tan yana olmayı yandaş olarak nitelendiriyorsanız evet yandaş müzisyenim” cevabını veren Kekilli, AKP’ye olan desteğini bir kez daha açıkladı.

Foto: Arşiv

OPERASYONLAR İSLAM ALEMİNİ ZAYIF DÜŞÜRMEYE TEŞEBBÜSTÜ

Murat Kekilli, 17 Aralık Operasyonları ile ilgili, “1-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları hakkında, “Bu sadece siyasi bir görüşe yapılan bir darbe ve bir ihanet değildir. Bu topyekûn İslam alemini zayıf düşürme ve hatta kırma teşebbüsü idi” ifadelerini kullandı.

İki gün önce şehit ailesine gittiği taziyede Kuran okuyarak tepkilere sebep olan Kekilli  bu durumu ise, “Bir müzisyenin inançlarının gereğini yerine getirmesi kadar doğal bir şey olamaz” diyerek savundu. Ünlü sanatçı Gezi olayları ile ilgili, kendisine yönetilen sorulara ise muhalif sanatçıları öfkelendirecek ifadelerle yanıt verdi:

“Bilakis köprü yapılacak yaptırmaaaam, havaalanı yapılacak yaptırmaaaam, yerli araba yapılacak yaptırmaaaam, otoban yaptırılacak yaptırmaaaaam, uçağa binilecek bindirmeeeeem, teknoloji gelecek getirtmeeeem, velhasılı kelam helal lokma yenilecek yedirtmem! Gezi’deki sanatçı arkadaşlarımızın tek bir nokta tandaslı pragmatik ve dogmatik bir şekilde aynı dili kullanmaları karsısında elbette bu milletin bayrağını yükseltecek halkını ve vatanını muasır medeniyetler seviyesine yükseltecek sanatçılar da mutlaka ve mutlaka olacaktır. Müslümanların bu şekilde boynu bükük kalmasına müsaade etmeyecek sanatçıları düşünürleri siyasetçileri bu topraklar yine çıkaracaktır”

Kekilli yandaş müzisyen olup olmadığı sorusuna ise “Eğer Cenab-ı Hak’tan olmayı yandaş olarak nitelendiriyorsanız evet yandaş müzisyenim”  dedi.

Ünlü sanatçının ses getiren röportajı için  yapımcısından  konuyla alakalı bir açıklama geldi. İşte Kopuz Production tarafından yapılan o açıklama:

Foto: Bülten

 

 

 

 

Son güncelleme: 08:17 - 16.02.2016