Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Müzayededen 360 bebeğe yardım
Müzayededen 360 bebeğe yardım
Down sendromlular için iyilik hareketinin ilk adımı atıldı
Kültür Sanat 20 Şubat 2016 - 00:01

Çağdaş Türk resminin önde gelen isimleri, Rahmi Çöğendez ve Down Sendromu Derneği gönüllüsü şair Recep Özkan'ın ‘iyilik hareketi' için bir araya geldi. Özkan'ın yazdığı 50 şiir için hazırlanan resimler, tüm geliri Down Sendromu Derneği'ne bağışlanacak bir müzayede ile satışa çıktı. Yoğun talebin olduğu müzayedenin geliri ‘Hayata Merhaba' projesi kapsamında Down sendromlu bebeklerin eğitim ve sağlık ihtiyaçları için bağışlandı. Down Sendromu Derneği Başkan Yardımcısı Fulya Ekmen, 2015 yılında 260 bebeğe yardım ettiklerini, 2016 yılında müzayededen elde edilen gelir ile 360 bebeğe ve ailesine yardım edebileceklerini belirtti.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Rahmi Çöğendez tarafından organize edilen müzayedede eserleri sergilenen ressamlar arasında Ertuğrul Ateş, Ahmet Nejat, Mustafa Ayaz, Teymur Ağalıoğlu, Ahmet Yeşil, Süleyman Saim Tekcan, İclal Erentürk, Yiğit Yazıcı, Aydın Baykara, Hikmet Çetinkaya gibi ünlü isimler yer aldı. Müzayadeye çok sayıda ressam, sanat tutkunu ve Down Sendromu Derneği gönüllüsü katıldı. Park Dedeman Levent Oteli ve Real Collection işbirliğiyle gerçekleşen ‘Eser' isimli müzayedede 360 bebeğe yardım toplandı.