Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Müzik dünyasının ‘hanım kızı’ Esra Üçcan, ilk single’ını çıkardı
Müzik dünyasının ‘hanım kızı’ Esra Üçcan, ilk single’ını çıkardı
Kıvırcık saçları ve kocaman gülümsemesi ile müzik dünyasına yepyeni bir enerji getirmeye hazırlanan Esra Üçcan, sözü ve müziği kendisine ait olan 'Hanım Kız' adlı teklisiyle müzikseverlerin karşısına çıktı.
Kültür Sanat 12 Ağustos 2017 - 11:23

Uzun yıllar yurdışında yaşayan ve 2012 yılında Türkiye’ye dönen Esra Üçcan, sözü ve müziği kendisine ait olan ve Arpej Yapım’dan çıkan ‘Hanım Kız’ single’ı ile müzikseverlere merhaba dedi. Müzik eğitimine 9 yaşında Hacettepe Konservatuarı Piyano Bölümü’nde okuyarak başlayan Üçcan, babasının diplomat olması nedeniyle eğitimine Strasbourg Konservatuarı’nda devam etti. Orta öğrenimden sonra Türkiye'ye döndü ve Ankara'da Charles de Gaulle lisesinden mezun oldu.

KLASİK BESTELERİNİ DE KAYDETTİ

Liseden sonra Fransa'ya Strasbourg’da mimarlık okumak için gittiğinde eş zamanlı olarak Strasbourg konservatuarında piyano eğitimine devam etti. Yüksek mimar olarak mezun olduktan sonra Fransa’da 4 yıl mimarlık yaptı. Halen aktif olarak mesleğini icra ediyor. Üçcan, piyano eğitiminin yanı sıra çocuk yaşından beri Doğu ve Batı kültüründen esinlenen besteler yapıyor. Klasik piyano bestelerinden bazılarını 2005 yılında Bilkent Üniversitesi konser salonunda kendi yorumlayarak kaydetti.

Son güncelleme: 13:33 - 12.08.2017