Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nabi Avcı bu kez de Kültür ve Turizm Bakanı
Nabi Avcı bu kez de Kültür ve Turizm Bakanı
Nabi Avcı, 65. yeni hükümette Kültür ve Turizm Bakanı oldu
Kültür Sanat 24 Mayıs 2016 - 15:23

Dört dönem Milli Eğitim Bakanlığı yapan Nabi Avcı, Binali Yıldırım başbakanlığındaki 65. yeni hükümette, Mahir Ünal'ın yerine Kültür ve Turizm Bakanı olarak atandı.

nabi-avci2

NABİ AVCI KİMDİR?

1953’te Bilecik’te doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Doktorasını Anadolu Üniversitesinde İletişim Bilimleri alanında yaptı.
1974 yılında Kültür Bakanlığı'nda memuriyete girdi. Anadolu Üniversitesi’nin kuruluşunda İletişim Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliği ve Başbakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu. Çeşitli ulusal televizyon, dergi ve gazetelerde program yapımcısı, köşe yazarı ve genel yayın danışmanı olarak çalıştı. 2000 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde profesör oldu. 2003’te Başbakan Başmüşavirliği görevine getirildi. TÜBİTAK Bilim Teknoloji Yüksek Kurulu Üyeliği ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı yaptı. Telif ve tercüme olarak çok sayıda kitabı bulunmaktadır.

Başlıksız-1

24. ve 25. Dönemde Eskişehir'den milletvekili seçildi. 24. Dönem TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı oldu. 25 Ocak 2013'te 61. Hükümette Milli Eğitim Bakanlığı görevine atandı. 62., 63. ve 64. hükümetlerde de Millî Eğitim Bakanlığı yaptı.