Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Nereden geldik? Biz kimiz? Nereye gidiyoruz?’
‘Nereden geldik? Biz kimiz? Nereye gidiyoruz?’
Yıl boyu çağdaş sanatın güçlü mesajlarını izleyicilerle buluşturan 42 Maslak Art!SPACE Gallery, 'Nereden geldik? Biz kimiz? Nereye gidiyoruz?' sergisini Contemporary İstanbul’un ardından Maslak’a taşıyarak yeni sezona dinamik bir giriş yapıyor.
Kültür Sanat 17 Eylül 2017 - 11:15

Yeni sanat sezonu Maslak'ta güçlü mesajlar içeren bir sergi ile açılıyor. Yıl boyu sanatla iç içe bir yaşam seçeneği sunan 42 Maslak, çağdaş sanatçıların yaratıcı eserlerine ev sahipliği yapmaya yeni dönemde de devam edecek.

Gama Art Gallery'nin Contemporary İstanbul'da yer alan ‘Nereden geldik? Biz kimiz? Nereye gidiyoruz?’ sergisi, fuarın hemen ardından sanatseverlerle Art!SPACE Gallery'de buluşmaya devam edecek.

Afrika kökenli Ubuntu felsefesinden yola çıkarak sergi konseptini geliştiren sanatçılar “İnsanlar sadece diğer insanların varlığıyla var olabilir” görüşüne bağlı kalıyor. Sanatçılar “Hiç olmadığı kadar birbirimize bağımlıyız. Eşitsizlik ve iletişimsizlik kargaşasında insanlık, hızla gelişen bilim ve teknolojiye, çevresel değişimlere adapte olmaya çalışıyor. Bilinmez bir geleceğin kaygısı kaosa dönüşebiliyor” düşüncelerinden hareketle, temel kavramsal değerlerin sorgulandığı görsel bir platform oluşturmayı amaçlıyor.

1505486960_beril_g__lcan_1bface_price1GÜNCEL SORUNLARA BİR ÇÖZÜM ARAYIŞI

Üç başlık altında işlenecek sergide ‘Nereden Geldik?’ başlığı altında Beril Gülcan ve Havva Marta'nın, ‘Biz kimiz?’ başlığı altında Yiğit Dündar, Emile Gotmann ve Burcu Urgut'un, ‘Nereye gidiyoruz?’ başlığında ise Nilay Özenbay, Melike Uçku ve Yiğit Yazıcı'nın eserleri yer alıyor.

19 Eylül-10 Ekim tarihlerinde gösterimde olacak serginin çekirdeğinde güncel sorunlara bir çözüm arayışı ve pozitif bir yaklaşımla tartışmalara açık bir davet bulunuyor.


Son güncelleme: 11:17 - 17.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.