Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nereye Gitti Bütün Çiçekler?
Nereye Gitti Bütün Çiçekler?
Mam'Art Tiyatro'dan yepyeni bir eser: Nereye Gitti Bütün Çiçekler?
Kültür Sanat 18 Ekim 2016 - 14:49

Hikayeleri anlatmak acıları azaltır mı? ” Nasıl olsa benim başıma gelmez” dediğimiz felaketler gerçekten o kadar uzak mı?

sss

“Nereye Gitti Bütün Çiçekler?” Eve Ensler’ın Bosna Savaşı’nın ardından yazdığı “Necessary Targets” adlı oyununun serbest bir yorumu.
Yönetmen hikayeyi belli bir bölgeye ait olmaktan çıkarıp dünyanın ortak meselesi halinde göstermeyi tercih etmiş
Zira artık pek çok coğrafyada yaşanan ve hepimize oldukça yakın duran mülteci hikayeleri, yıllardır dünyanın kanayan bir yarası olmaya devam ediyor.

Oyun, savaş mağduru kadınlara yaşadıkları mülteci kampında, yardımcı olmak için devlet tarafından görevlendirilen Amerikalı bir psikiyatr, kendisine yardımcı olan travma danışmanı ve kampta yaşam mücadelesi veren kadınlar arasında geçer.  Kadın mülteciler hikayelerini anlatırken, seyirci bir yandan savaşın ve mülteci olmanın korku ve çaresizliğine tanık olacak, diğer yandan da kadınların kendi aralarındaki ilişkilerin nasıl güçlendiğini görecek…

nereye

YÖNETMEN

Tuğrul Tülek

OYUNCULAR

Şenay Gürler
Hale Akınlı
Goncagül Sunar
Feri Baycu Güler
Gözde Kansu
Melisa Doğu
Ece Yüksel

Son güncelleme: 16:27 - 18.10.2016