Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nick Menza sahnede yaşamını yitirdi
Nick Menza sahnede yaşamını yitirdi
Megadeth’in efsane davulcusu Nick Menza sahnede hayatını kaybetti
Kültür Sanat 23 Mayıs 2016 - 10:48

Megadeth'in eski bateristi Nick Menza grubu Ohm ile sahne aldığı ‘Baked Potato' isimli mekanda kalp krizi geçirdi. 51 yaşındaki Nick Menza Los Angeles, California, ABD'de konser sırasında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Menza'nın ölüm haberini Dave Mustaine Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Mustaine, “Bunun gerçek olmadığını söyleyin. Sabah 4'te uyanıyorum ve Nick Menza'nın Baked Potato'da sahnede çalarken öldüğünü öğreniyorum” şeklinde bir tweet attı.

NİCK-MENZA-YASAMİNİ-YİTİRDİ

NICK MENZA KİMDİR?

Nick Menza müzisyen, baterist. Aynı zamanda thrash metal grubu Megadeth' in eski grup üyesi. Aileden müzisyendir. Babası Don Menza da jazz müzisyenidir. Megadeth'e 1989 yılında Katılmıştır.

Almanya doğumlu olan ünlü baterist Nick Menza, dünyaca ünlü ABD'li thrash metal gurubu Megadeth'in 1990'lı yıllar boyunca bateristliğini yaptı. Grubun “Countdown to Extionction” ve “Rust in Peace” başta olmak üzere birçok albümünde yer aldı.