Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nobel Komitesi: Bob Dylan’a ulaşamıyoruz
Nobel Komitesi: Bob Dylan’a ulaşamıyoruz
2016 Nobel Edebiyat Ödülü’ne kayık görülen dünyaca ünlü sanatçı Bob Dylan'a ulaşılmıyor
Kültür Sanat 18 Ekim 2016 - 11:36

Bob Dylan, 2016 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmasının üstünden günler geçmesine rağmen, ne ödülü veren İsveç Akademisi'yle iletişime geçti, ne de kutlamalara katılıp katılmayacağına dair bir işaret verdi.

nobel2

İsveç Akademisi kamuoyunu bilgilendirerek, günlerdir Dylan'a ulaşmaya çalıştıklarını ve artık vazgeçtiklerini söyledi. Akademinin daimi sekreteri Sara Danius, pazartesi günü devlet radyosuna bir açıklama yaparak, “Artık bir şey yapmıyoruz. En yakın ortaklarını aradım, onlara e-mail gönderdim ve gayet de dostane cevaplar aldım. Şimdilik, bu kadarı yeter,” dedi.

KONSERDE HİÇBİR AÇIKLAMA YAPMADI

Danius, içlerinin rahat olduğunu da ifade etti: “Çok endişeli değilim. Bence törene katılacak. İstemezse de katılmaz. Bu büyük bir parti olacak ve ne olursu olsun onuru ona ait” ifadelerini kullandı.

Amerikalı müzisyen ödülü kazandığının açıklandığı salı gününden beri sessizliğini koruyor. Dylan, bir gece önce Las Vegas'ta verdiği konserde de Nobel konusuna hiç değinmedi. Törene katılıp katılmayacağı ise merak konusu…