Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
O şifreler İstanbul’da çözüldü!
Ünlü semboloji uzmanı Avrupa'nın dört bir yanını kapsayan zorlu bir yolculuğa çıkarak anılarını geri getirmeye çalışacaktır. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 14 Ekim 2016 - 10:46

Haftalardır beklenen gerilim türündeki ‘Cehennem’ filminde, Ünlü semboloji uzmanı Robert Langdon Dante’yle ilgili ipuçları peşindeyken kendini bir anda Floransa’da bir hastanede bulur. Son birkaç günde yaşanan olaylara dair en ufak bir fikri bulunmamaktadır. Kaldığı hastanede doktorluk yapan Sienna Brooks’un yardımıyla Avrupa’nın dört bir yanını kapsayan zorlu bir yolculuğa çıkarak anılarını geri getirmeye ve dünya nüfusunun büyük kısmını yok edecek bir virüsü yaymak isteyen çılgın bir adamı durdurmaya çalışacak, bir yandan kendisini ortadan kaldırmak isteyenlerden kaçacaktır. Filmin başrol oyuncuları Tom Hanks ve Ben Foster. Yönetmen koltuğunda ise Ron Howard oturuyor.

Ünlü semboloji uzmanı Robert Langdon Dante'yle ilgili ipuçları peşindeyken kendini bir anda Floransa'da bir hastanede bulur.

TATİLLERİNİ BİRBİRLERİNE ZEHİR EDEN ÇİFT

Komedi film seven izleyiciler için bu hafta ‘Oğlan Bizim Kız Bizim’ filmini tavsiye edebiliriz. Uzun yıllardır birlikte olduğu sevgilisinden beklediği evlilik teklifini bir türlü alamamış Zeynep, yaşadığı büyük hayal kırıklığının ardından bir radyonun düzenlediği yarışmayı kazanarak Antalya’da bir tatil kazanır. Aynı yarışmayı kazanan diğer kişi ise son derece eğitimli ve kültürlü bir oto tamircisi olan Barış’tır. Karşılaştıkları ilk andan itibaren kavga etmeye başlayan ikili, yanlarında gelen en yakın arkadaşlarının da yardımıyla tatili birbirlerine zehir ederler. Ne var ki zorunlu olarak birlikte geçirdikleri zaman süresince aralarında duygusal bir yakınlaşmanın kıvılcımları da gözle görülür hale gelecektir Filmin başrol oyuncuları Aras Aydın ve Melis Babadağ. Yönetmen koltuğunda ise Semra Dündar oturuyor.

Zeynep, yaşadığı büyük hayal kırıklığının ardından bir radyonun düzenlediği yarışmayı kazanarak Antalya'da bir tatil kazanır.

EFSANE BOKSÖRÜN GERÇEK HİKAYESİ

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Demir Yumruk’. Filmin oyuncu kadrosunda Edgar Ramirez, Robert De Niro, Usher Raymond ve Ana De Armas var. Filmde, Taştan El lakabıyla tanınan Panamalı boksör Roberto Duran’ın henüz 16 yaşındayken başlayan ve 50 yaşında biten parlak kariyerini, bu kariyerin en önemli anı olan 1980’deki 2. Sugay Ray Leonard maçını ve antrenörü Ray Arcel ile ilişkisini anlatan biyografik bir yapım. Yönetmen koltuğunda ise Jonathan Jakubowicz oturuyor.

Taştan El lakabıyla tanınan Panamalı boksör Roberto Duran'ın henüz 16 yaşındayken başlayan ve 50 yaşında biten parlak kariyerini, bu kariyerin en önemli anı olan 1980'deki 2. Sugay Ray Leonard maçını ve antrenörü Ray Arcel ile ilişkisini anlatan biyografik bir yapım.

KENDİSİNE MUSALLAT OLAN FİZİKÖTESİ VARLIKLA…

‘Berzah: Cin Alemi’ filminin yönetmen koltuğunda Ahmet Can Kasap oturuyor. Korku türündeki filmin konusu ise şöyle: Gözlerden uzak, kendi başına bir yaşam kurmuş olan Mete, kendisine musallat olan birtakım fizikötesi varlıklarla pençeleşmektedir. Nitekim annesi Nesrin, kocasını eve bağlayabilmek için bir büyü yaptırmış, ancak bütün aileyi etkilemiştir. Geçmişin bilinmezliğinden çıkıp gelen kötü güçler ve geri alınması olanaksız bir lanet, bu aileyi ve aileyle ilişkide olan tüm insanları felaketlere itmektedir.

Gözlerden uzak, kendi başına bir yaşam kurmuş olan Mete, kendisine musallat olan birtakım fizikötesi varlıklarla pençeleşmektedir.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.