Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Öldükten iki saat sonra…
9 yaşındaki çocuk uçurumdan düşerek ölür. Ancak morgda geçen birkaç saatin ardından ölmediği anlaşılır. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 28 Ekim 2016 - 11:09

Gizemlerle dolu gerilim türündeki ‘Dokuzuncu Hayat’ filminde, 9 yaşındaki Louis Drax kısa ömrü boyunca birçok tehlikeli kazadan sağ çıkmayı başarmıştır. 9. doğum gününde ise bir uçurumdan düşerek ölür. Ancak morgda geçen birkaç saatin ardından küçük çocuğun ölmediği anlaşılır. Bu mucizevi olayları bir şekilde açıklamaya kararlı olan çocuk nörologu Allan Pascal, çocuğun gizemlerle dolu hikayesini öğrendikçe kendisini gerçek hayatla hayal dünyası arasındaki sınırın inceldiği gerilimli bir macerada bulacaktır.  Filmin başrol oyuncuları Jamie Dornan ve Sarah Gadon. Yönetmen koltuğunda ise Alexandre Aja oturuyor.

9 yaşındaki Louis Drax kısa ömrü boyunca birçok tehlikeli kazadan sağ çıkmayı başarmıştır. 9. doğum gününde ise bir uçurumdan düşerek ölü

ŞEHRİN ERKEKLERİ KIZLARLA GÖRÜŞEBİLMEK İÇİN…

Dram film seven izleyiciler için bu hafta ‘Ekşi Elmalar’ filmini tavsiye edebiliriz. 1970’li yıllarda Hakkari’de belediye başkanı olan Aziz Özay’ın elma bahçesinin ve 3 kızı Muazzez, Türkan ve Safiye’nin güzellikleri bütün şehrin dilindedir. Şehrin genç erkekleri, bu güzel kızlarla görüşebilmek için her yolu denerlerken başkan Özay, genç kızların duygularına hoşgörü göstermeyecektir. Filmin başrol oyuncuları Yılmaz Erdoğan ve Songül Öden. Yönetmen koltuğunda ise Yılmaz Erdoğan oturuyor.

Şehrin genç erkekleri, bu güzel kızlarla görüşebilmek için her yolu denerlerken başkan Özay, genç kızların duygularına hoşgörü göstermeyecektir.

TÜRKİYE’DEKİ DEFİLE İÇİN SEÇİLEN KADINLAR…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Dar Elbise’. Filmin oyuncu kadrosunda Tuba Büyüküstün, Veronique Wuthrich, Hazar Ergüçlü ve Caner Cindoruk var. Filmde, Paris’te çalışan ve yaşayan modacı Lisa, yeni defilesi için Türkiye’deki arkadaşı Helin’den genç ve güzel kadınlar bulma konusunda yardım rica eder. İlk başta birçok kadın defileye katılmayı kabul eder, hatta bazıları çok da heveslidir. Ancak zaman geçtikçe durumdan haberdar olan babalar, erkek kardeşler, ağabeyler, yani etraftaki erkekler, böyle bir işe şiddetle karşı çıkacaklardır. Yönetmen koltuğunda ise Hiner Saleem oturuyor.

Paris'te çalışan ve yaşayan modacı Lisa, yeni defilesi için Türkiye'deki arkadaşı Helin'den genç ve güzel kadınlar bulma konusunda yardım rica eder.

KÖTÜ KALPLİ RUHLARIN SALDIRISI

‘Kubo ve Sihirli Telleri’ filminin yönetmen koltuğunda Travis Knight oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Küçük bir sahil kasabasının tepesindeki bir mağarada, annesi Sariatu ile birlikte yaşayan Kubo, her gün kasaba halkına hikayeler anlatmakta, şamisen çalarak küçük sihir gösterileri yapmaktadır. Ancak bir gün annesinin uyarısını dinlemeyip hava karardıktan sonra eve dönmeyi unutunca, kötü kalpli ruhların saldırısına uğrar. Annesi, sihirinin yardımıyla Kubo’yu kurtarır. Artık Kubo, kayıp babasının zırhını bularak kötü güçlerle savaşmakla yükümlüdür, bu yolda ona bilge bir maymun yardımcı olacaktır.

Küçük bir sahil kasabasının tepesindeki bir mağarada, annesi Sariatu ile birlikte yaşayan Kubo, her gün kasaba halkına hikayeler anlatmakta, şamisen çalarak küçük sihir gösterileri yapmaktadır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.