Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ömer Faruk Tekbilek’dan 5 yıl aradan sonra yeni albüm
Ömer Faruk Tekbilek’dan 5 yıl aradan sonra yeni albüm
Sanatı aracılığıyla ömrü boyunca; uluslararası alanlarda din, dil, ırk ayırımı olmaksızın evrensel değerlerin güzelliğini ve yüceliğini müziğiyle insanlarla paylaşmaya çalışan Ömer Faruk Tekbilek, 5 yılın ardından yeni albümünü yayınladı.
Kültür Sanat 22 Eylül 2017 - 13:46

Ömer Faruk Tekbilek, uzun süren bir çalışma sonunda son albümüm ‘Love is my religion’ ile de tüm dünyadaki müzikseverlerle buluştu.

15. Albümü olarak müzik marketlerde ve tüm dünyayla birlikte digital platformlardaki yerini aldı. Sanatçının 5 yıllık aradan sonra müzikseverlerin beğenisine sunduğu albüm; ‘Avatar 2’ filminin müzik prodüktörü Amotz Plessner ve Alex Alessandroni tarafından ABD’de hazırlandı.

ANADOLU, SUFİ VE TÜRK MÜZİĞİ ZENGİNLİĞİ

Dünyaca ünlü sanatçılar, Yasmin Levy ve Idan Raichel özel besteleriyle Ömer Faruk Tekbilek çalışmasında yer aldılar. Caz müziğin efsane ismi İsmet Sıral bestesi olan ‘Barefoot Dervish’ (Çıplak Ayaklı Derviş) bestesi nefis bir yorumla albüme renk katıyor.

Ömer Faruk Tekbilek ve ekibinin yanı sıra Amerikalı uluslararası müzisyenlerin seslendirdiği yeni albümde, Akdeniz melodilerinin caz tınılarıyla bestelendiği eserler yine Anadolu, sufi ve Türk müziği zevkini başka boyutta vücuda getiriyor.

omerfaruktekbilekk

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.