Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Operada yeni sezona görkemli başlangıç
Operada yeni sezona görkemli başlangıç
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, sezonu görkemli bir törenle açmaya hazırlanıyor. Galada Verdi, Bellini, Donizetti, Massenet, Wagner, Strauss gibi eserler Hale Soner ve Barbora Fritscher tarafından seslendirilecek.
Kültür Sanat 14 Eylül 2017 - 17:37

İstanbul Devlet Opera ve Bale, yeni sezon açılış konserini Grand Pera Emek Sahnesi'nde 23 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirecek. Açılış konserinde Verdi, Bellini, Donizetti, Massenet, Wagner, Strauss tarafından bestelenmiş önemli opera eserleri seslendirilecek. Konserde solist olarak İstanbul seyircisinin yakından tanıdığı Evren Ekşi ve topluluğumuza yurt dışından gelerek yeni katılan Hale Soner ve Barbora Fritscher yer alacak. Konserin orkestra şefi ise Roberto Gianola.

opera3
Ayrıca sezonuna damgasını vuracak olan Zorlu PSM – İstanbul Devlet Opera ve Balesi işbirliğinin ilk buluşması da galada gerçekleşecek. 2017-18 sezonunda ilk kez sahnelenecek olan eserler, Ahmet Ümit'in ‘Ninatta'nın Bileziği’ adlı romanından uyarlanan Evrim Demirel’in ‘Ninatta’, William Shakespeare'nin oyunundan uyarlanan , Giuseppe Verdi'nin ‘Falstaff’, G.F. Händel'in ‘Apollo ve Defne’ operaları, Verdi'nin ‘Requiem’, G.Rossini'nin ‘Stabat Mater’, Carl Orff'un ‘Carmina Burana’ adlı oratoryoları, L.Minkus'un ‘Don Kişot’, Ç. Işıközlü'nün ‘Judith’ balesini ve çocuk oyunu olarak Mozart'ın ‘Sihirli Flüt (Tamino'nun Rüyası)’ seyirciyle buluşacak.