Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
“Oscar kazanırsak sabaha kadar ağlarım”
“Oscar kazanırsak sabaha kadar ağlarım”
Harika Uygur Ülkü, Oscar'a dair konuştu...
Kültür Sanat 26 Şubat 2016 - 15:24

Mustang filminin Türk direktörü Harika Uygur Ülkü, “Oscar kazanırsak sabaha kadar ağlarım”

Foto: filmlerinsesi.com

 

 

Ülkü, DHA’ya verdiği röportajda, “Filmimiz burada çok beğenildi. Hollywood`un önde gelen stüdyoları ve yapımcıları filmimizden övgü ile bahsetti” diyen Ülkü, “Mustang'den sonra buradaki yapımcılar Türk sineması ile daha yakından ilgilenmeye başladı. Fransa`yı temsil etmemize rağmen filmi herkes bir Türk filmi olarak görüyor .Bu da beni ülkem ve Türk sineması adına mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

Foto: DHA

MUSTANG RUHUNU KORUMAK ÖNEMLİYDİ

Oyuncu seçimine dair bilgi veren Ülkü, “Filmdeki oyuncuları seçmek uzun bir süreçten geçti, özellikle 5 kızkardeşi seçerken yüzlerce değişik oyuncu denedik. Yönetmenimiz Deniz Gamze Ergüven ne istediğini iyi biliyordu. Oyuncu kızlarımızdan biri Fransa`dan geldi. Kızlarımızın yaşlarının küçük olması oyunculuk deneyimlerinin az oluşu bizi biraz zorladı. Ama oyuncu koçumuz Bahar Kerimoğlu inanılmaz bir iş çıkararak bize çok yardımcı oldu. Çocuk oyuncularımız dışında Nihal Koldaş ve Ayberk Pekcan bu filminin ruhunu çok iyi beslediler. Filmin ana teması Mustang ruhunu korumak çok önemliydi

Son güncelleme: 15:29 - 26.02.2016