Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Pantera’nın solisti sahnede Nazi selamı verdi
Pantera’nın solisti sahnede Nazi selamı verdi
Ünlü grup Pantera’nın solisti Phil Anselmo sahnede Nazi selamı vererek büyük tepkilere sebep oldu
Kültür Sanat 30 Ocak 2016 - 14:15

28 Aralık'ta hayatını kaybeden Motörhead adlı heavy metal grubunun kurucusu Lemmy Kilmister'ı anma konseri tatsız bir olaya sahne oldu. Hollywood'da düzenlenen anma konserinde sahneye çıkan metal grubu Pantera'nın solisti Phil Anselmo, sahnede Nazi selamı verdi ve seyircilere “beyaz güç” diye seslendi. Olay, grubun son şarkılarını söyleyip sahneyi terk etmesinden hemen önce meydana geldi.

O anların görüntüsünün sosyal medya ve Youtube video paylaşım sitesinde yayımlanmasının ardından, grubun dinleyicileri Phil Anselmo'ya tepki gösterdi. Müzikseverler, “Pantera'nın Nazilerle ne ilgisi olabilir” diyerek tepkilerini dile getirdi ve açıklama istedi. Bunun üzerinde bir açıklama yapan Phil Anselmo yalnızca şaka yaptığını iddia etti. Herkesi çok sevdiğini söyleyen Anselmo, el hareketinin yalnızca bir şaka olduğunda ısrar ederken, “ama bende özür yok” dedi. “Beyaz güç”ten de beyaz şarabı kastettiğini söyledi, “çünkü beyaz şarap içmiştim” dedi.