Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Polisten Mehter Takımı’na: “Has Dur! Arama var…”
Polisten Mehter Takımı’na: “Has Dur! Arama var…”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, Giresun'da TÜGVA'nın il temsilciliğinin açılışına katıldı. Açılışta gösteri yapan Mehter Takımı'nın yaşlı üyelerinin nakkare, mehter zili, davul, bakır kös gibi enstrümanları polis tarafından didik didik arandı. 
Kültür Sanat 30 Eylül 2017 - 14:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, TÜGVA Giresun İl Temsilciliği’nin açılışına katıldı. Erdoğan’ın katıldığı açılışta yoğun güvenlik önlemi dikkat çekti.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları Erdoğan’a kemençe hediye ederken, açılışta gösteri veren Mehter Takımı’nın üyelerinin enstrümanlarının polis tarafından yoğun bir şekilde aranması dikkat çekti.

mehteran
“BATININ ELBİSESİNİ ALAN, MÜZİĞİNİ DİNLEYEN, FİLMİNİ SEYREDEN…”

Açılışta konuşan Erdoğan, “dünyaya meydan okuyan bir gençlik” yetiştirmek istediklerini söyleyerek, “Bize ‘Gerici’ diyenler ‘Gerici’ diyedursun. Bunlar bu ülkeyi bir adım ileriye götürmeyenlerdir. Bize ‘Gerici’ diyenler, Batı’nın elbisesini alan, müziğini dinleyen, filmini seyreden, yemeğini yiyenlerdir. Başka bir özelliği yok. Batı’nın ilmini fennini aldın mı? Hayır. Bilakis bu ülkede ilk defa milli uçak yapmak isteyen çıktı, kafasına vurdular. İlk defa milli otomobil üzerinde çalışıldı, projeyi öldürdüler. Bu ülkede hiçbir şeyin milli olarak yapılmasına olanak tanımadılar. Şimdi, kendi uçağımızı, tankımızı, tüfeğimizi yapar hale geldik. Kendi sanayimizi oluşturmamız Avrupa’nın işine gelir mi. Avrupa özentilerine sesleniyorum. Biz niye bu gavurların peşindeyiz. Ne gerek var? Biz dünyaya millet nedir öğretmişiz. Biz dünyada zulümler olmasın diye kılıç kuşanan, at binen, ok atan bir ecdadın torunlarıyız” dedi.

Son güncelleme: 14:40 - 30.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.