Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Poşetten tarihi eser çıktı
Poşetten tarihi eser çıktı
Altınova Sahili'nde, mülteciler tarafından bırakıldığı ileri sürülen bir poşet içeresinde 4 parça tarihi eser çıktı
Kültür Sanat 19 Mayıs 2016 - 14:02

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi Altınova Sahili’nde bulunan bir poşetin içinde tarihi değeri olduğu düşünülen 4 parça eser bulundu

1

Öğretmenler Sitesi yakınlarında bulduğu poşetin içinde insan başı figürü gören vatandaşın ihbarı üzerine yetkililer harekete geçti. Üzerinde insan başı figürü bulunan ve kavalı andıran ahşap bir müzik aleti, oyma taştan yapılmış bir aslan başı ile birinin üzerinde geyik, diğerinde ise bir aslan figürü bulunan iki taş plaket bulan vatandaş durumu jandarmaya iletince gerçek ortaya çıktı.

DHA’da yer alan habere göre; jandarma, tarihi değeri olduğu sanılan eserleri bulan kişinin ifadesinden poşeti, mülteci olduğu tahmin edilen üç kişinin bırakıp, hızla uzaklaştığını öğrendi. Poşeti bırakan üç kişinin yakalanması için çalışma başlatılırken, eserlerin tarihi değerinin bulunup, bulunmadığının tespit için balıkesir Müze Müdürlüğü’ne gönderileceği öğrenildi.

Etiketler