Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Poyraz Demir, ‘Babamın Emaneti’ni okurla buluşturuyor
Poyraz Demir, ‘Babamın Emaneti’ni okurla buluşturuyor
Poyraz Demir ilk romanıyla Türk edebiyatına iddialı bir adım atıyor
Kültür Sanat 3 Kasım 2016 - 15:41

“Babamın Emaneti” adlı ilk romanıyla Türk edebiyatına iddialı bir adım atan Poyraz Demir, psikolojik tahlilleri, dramatik yapısı ve polisiye kurgusuyla dikkat çeken bir novellayla çıkıyor okurun karşısına…

poyraz-demir1

Destek Yayınları'ndan çıkan “Babamın Emaneti” çocukluk arkadaşı, sevdiği kız ve geçmişi arasında sıkışıp kalan genç bir adamın, kendisiyle hesaplaşırken etrafında örülen zehirli ağlardan habersizce sürüklendiği bilinmezliği özgün ve lezzetli bir dille anlatıyor.

Poyraz, babasından emanet aldığı eski bir pastacı dükkanını yaşatmaya çalışırken geleceğini, aşkını ve insanlara olan güvenini yitirmekte olduğunun farkında değildir. Dünle hesaplaşmaktan kendiyle barışamayan genç pastacı, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını, tanıdığını sandığı insanlarla aslında henüz hiç tanışmadığını ummadığı hayal kırıklıklarıyla öğrenecektir. Poyraz, güvenli geçmişini terk edip güvensiz bir geleceğe yelken açmakta tereddüt ettikçe çok daha karanlık bir “şimdi”nin içine sürüklenir.

poyraz-demir3

POYRAZ DEMİR KİMDİR?

1990'da İstanbul'da doğdu. Çocukluğu Cankurtaran'da geçti. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü'nü bitirdi. 2015 yılında yüksek lisans yapmak üzere İtalya'ya gitti. Roma'da eski bir apartmanın çatı katındaki küçük dairesinde yalnız yaşıyor.

Geceleri şehrin İstanbul'unkine benzeyen ışıklarını izleyerek ikinci romanını yazmaya devam ediyor. Sigarayı bıraktı. Capucino'yu sevmedi. Hala kıraathane işi ince belli çay bardakta içiyor şekersiz demli çayını. İstanbul'u özlüyor ama dönmek için henüz çok erken. Aşkla henüz barışık değil ama güzel İtalyan kızlarına küsmeyi aklından bile geçirmiyor.