Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Prince’ın albümleri yok satıyor
Prince’ın albümleri yok satıyor
ABD’li müzik ikonu Prince’in beklenmedik ölümünün ardından albümleri yok satıyor
Kültür Sanat 3 Haziran 2016 - 15:06

Pop müziğin efsane ismi Prince’in beklenmedik ölümünün ardından, sanatçının albümleri ve şarkıları listelerin zirvesine yerleşti. Şarkıcının 2001 çıkışlı “The Very Best of Prince” albümü bu hafta ABD’deki Billboard listesine yeniden bir numaradan giriş yaptı.

prince2

57 yaşında hayatını kaybeden Prince’in en ünlü eseri olarak gösterilen ve 1984 yılında çıktığında 24 hafta aralıksız olarak AB’nin en çok satan albümü unvanını kimseye kaptırmayan “Purple Rain” ise, listelerin yeni iki numarası. Otopsi sonucu henüz açıklanmayan ve ölüm nedeni belirsizliğini koruyan sanatçının üç diskten oluşan diğer bir en iyiler çalışması “The Hits/The B-Sides” ise Billboard listesinin altıncı sırasında.

PRİNCE’ İN ÖLÜM SEBEBİ AÇIKLANDI

Adı açıklanmayan bir emniyet yetkilisinin AP'ye verdiği bilgiye göre, Minneapolis'teki özel malikanesinde 21 Nisan'da 57 yaşında hayatını kaybeden ünlü pop yıldızı Prince'in ölümü, haşhaştan yapıldığı belirtilen ve uyuşturucu etkisi veren “opioid”den kaynaklandı.

Minnesota polisi, ünlü yıldızı ölümünden önce muayene eden doktor Michael Schulenberg'i sorgulayarak, şarkıcı için yazdığı ilaç reçetesini incelemişti. Prince'in yaşamını yitirmesinden 6 gün önce özel uçağının Illinois'in Moline kentine acil iniş yaptığı ve müzisyenin ‘doz aşımından' hastaneye kaldırıldığı ortaya çıkarken, hastane yetkilileri kendisinin grip olduğunu açıklamıştı. Müzik kariyeri boyunca 100 milyondan fazla albüm satan Prince, rock, R&B, soul ve hip-hop türlerinde kendine özgü bir tarz oluşturarak müzik dünyasına damgasını vurdu.

Son güncelleme: 15:15 - 03.06.2016