Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Queen’den Donald Trump’a veto
Queen’den Donald Trump’a veto
Queen'in gitaristi Brian May, Donald Trump'ın şarkılarını seçim kampanyasında kullanmasından rahatsız olduklarını ve kullanmamasını istediklerini belirtti
Kültür Sanat 11 Haziran 2016 - 11:59

ABD’nin başkan adayı Donald Trump, konuşmalarına çıkarken efsanevi Rock grubu Queen’in “We Are The Champions” isimli şarkısını kullanıyordu. Şarkının, Trump’ın seçim kampanyasının resmi marşı haline gelmesi çok tepki topladı.

trump

Queen’in gitaristi Brian May yaptığı açıklamada konuyla ilgili bunları söyledi: Resmi olarak Queen adına konuşmuyorum. Ama biz şarkıyı satmadık veya ona vermedik. Şu an şarkının kullanımını nasıl engelleyebileceğimizi öğrenmeye çalışıyoruz, bunun böyle devam etmeyeceğinin garantisini verebilirim. Trump’tan bağımsız olarak, Queen hiçbir zaman siyasi kampanya malzemesi olarak kullanılmaya izin vermemiştir.”

Queen, Trump’ın kampanya sırasında kullandığı parçalara itiraz eden ilk grup değil. Daha önce R.E.M. ve The Rolling Stones da Trump’a tepki göstermişti.