Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Red Bull Music Academy 20’nci yılında Berlin’e dönüyor
Red Bull Music Academy 20’nci yılında Berlin’e dönüyor
Her sene 60’ı aşkın yükselen müzisyeni tek bir şehirde toplayarak festivale imza atan Red Bull Music Academy 20’nci yılında Berlin'e dönüyor. 
Kültür Sanat 21 Temmuz 2017 - 11:38

Konser, parti, sergi, panel ve workshop gibi etkinlikleri içeren Red Bull Music Academy, 20’inci yılında Berlin’de olacak. Academy için başvurular 4 Eylül’e kadar sürecek. 8 Eylül-12 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik, Detroitli tekno-müzik efsanesi Jeff Mills'in 1998 yılında Berlin'de, bir antrepoda ilk dersini vermesiyle hikâyesine başlamıştı.

DÜNYAYI DOLAŞTI

Bugüne dek Tokyo, New York, Melbourne, Cape Town, Paris, São Paulo ve Montréal gibi dünyanın büyük şehirlerinde gerçekleşen akademide yeni nesil sanatçılar, onlara deneyimlerini aktaran müzik ustalarıyla bir araya geliyor. Akademiye her sene 60'ı aşkın özel yetenek kabul ediliyor. Binlerce başvuru arasından seçilen sanatçılar, akademide müzik tarihine yön veren müzisyenlerin konuşmalarını dinliyor, deneyimlerini dünyanın diğer ucundan gelen çağdaşlarıyla paylaşıyor. Tüm bunlar olup biterken ev sahibi şehir, bir ay boyunca herkese açık konserler ve kulüp geceleriyle canlanıyor.