Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Rock & Roll Hall of Fame’in 2017 adayları açıklandı
Rock & Roll Hall of Fame’in 2017 adayları açıklandı
Atlantic Records’un sahibi Ahmet Ertegün tarafından 1983 yılında kurulan Rock and Roll Hall of Fame’in 2017 için aday listesi belirlendi
Kültür Sanat 20 Ekim 2016 - 16:32

Hayranların ve müzik endüstrisinin oylarıyla son şeklini alan aday listesinde Tupac, Pearl Jam, Janet Jackson gibi isimler yer alıyor.

rock2

Rock and Roll Hall of Fame'e aday gösterilen isimlerin tam listesi ise şu şekilde: Pearl Jam, Jane's Addiction, Bad Brains, The MC5, Journey, Yes, Tupac Shakur, Depeche Mode, Electric Light Orchestra, Janet Jackson, The Cars, The Zombies, Chaka Khan, Chic, J. Geils Band, Joan Baez, Joe Tex, Kraftwerk ve Steppenwolf.

Kulübe hangi müzisyenlerin kabul edildiği 800'den fazla sanatçı, tarihçi ve müzik endüstrisi uzmanının yanı sıra, halkın verdiği oyların da katkısıyla belirlenecek. Siz de https://www.rockhall.com/vote adresinden Rock and Roll Hall of Fame'de görmek istediğiniz sanatçıya oy verebilirsiniz. Ödül töreninin Nisan ayında gerçekleşmesi planlanıyor.