Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sağlıkta kırmızı alarm!
Sağlıkta kırmızı alarm!
Ülkemizin sağlık sorunları, gazeteci Coşkun Bel tafadından kitap haline geldi...
Kültür Sanat 1 Şubat 2016 - 14:42

Babıâli'de sağlık muhabiri ve sağlık yazarı denilince akla gelen ilk isimlerden biri Coşkun Bel'dir…

Tecrübeli gazeteci Coşkun Bel ülkenin sağlık sorunlarını kitaplaştırdı. “Ölümlerden Ölüm Beğen- Sağlıkta Kırmızı Alarm” Coşkun Bel'in yeni yazdığı kitabın adıdır. Coşkun Bel, Türkiye'nin önemli sağlık sorunlarını mercek altına alarak, “Ne yapmalı?” sorularına da ayrıntılarıyla cevaplar veriyor…

Bu kitapta; çile çeken sigortalıları, hasta yoğunluğuna dayanamayan doktorların içinde bulundukları güçlükleri, tam günle doktorlar mağdur edilirken, hastaların da perişan olduğunu, sağlık sistemimizin zafiyetini, doktor kadrolarının altın değerinde oluşunu, bin tane tıp fakültesi açılsa bile, kaliteli eğitim olmadıktan sonra bunların bir işe yaramadığını, doktorların istifa sebeplerini, haksızlığa uğrayan başarılı hekimleri,
hastanesini soydurmayan doktorların başına gelenleri, ülkemizde artan damar hastalıklarını, tehlikeli hale gelen obeziteyi ve diyabet felaketini, kalp yetmezliğinde ve böbrek hastalıklarında dünya şampiyonu olduğumuzu, bu gidişle kısa bir gelecekte askere alınacak sağlam insan kalmayacağını, sağlıkta mutlaka “Kırmızı alarma” geçilmesi gerektiği anlatılarak, sorunların nasıl çözüleceğine dair çareler dile getiriliyor.

Önsöz'ünü Türk basınının “tiraj sihirbazı” namlı yöneticisi Rahmi Turan'ın kaleme altığı kitabın arka kapağında, Prof. Dr. Canan Karatay, Prof. Dr. Cengiz Pata, Doç. Dr. Kemal Yeşilçimen, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Prof. Dr. Özdemir Aktan, Yrd. Doç. Dr Yavuz Dizdar gibi ünlü tıp insanlarının görüşleri de yer alıyor.