Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sahaya çırılçıplak girdi ve…
Sahaya çırılçıplak girdi ve…
Fazla kiloları nedeniyle sürekli dalga geçilen öğrenci, bütün okulun önünde utanç dolu bir yaşadı. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 17 Haziran 2016 - 09:43

Bu hafta beyazperdede kahkaha tufanı esiyor. İzleyenleri kırıp geçirecek komedi türündeki ‘Merkezi İstihbarat’ filminde Lise yıllarında fazla kiloları nedeniyle sürekli dalga geçilen bir öğrenci olan Bob, bütün okulun önünde utanç dolu bir an yaşadığında sadece okulun en popüler öğrencisi Calvin ona yardımcı olur. Aradan 20 yıl geçtiğinde ikili bir kez daha buluşur. Bob fazla kilolarını vermiş ve bir CIA ajanı olmuştur. Calvin ise muhasebecilik yapmaktadır. ABD Casus Uydu Programı’nın şifresi bir suçlu tarafından çalınmıştır ve Bob, dünyada güvendiği tek arkadaşı olan Calvin’in muhasebecilik bilgisinden yararlanmak ister. Calvin ilk başta bu işe karışmak istemese de Bob’ın zorlamasıyla kendini uluslararası çapta bir casusluk şebekesiyle tehlikeli bir mücadelenin orta yerinde bulacaktır. Başrolünde Dwayne Johnson ve Kevin Hart var. Filmin yönetmen koltuğunda ise Rawson Marshall Thurber oturuyor.

Aradan 20 yıl geçtiğinde ikili bir kez daha buluşur. Bob fazla kilolarını vermiş ve bir CIA ajanı olmuştur.

HAYATINDA KARŞILAŞTIĞI EN BÜYÜK ŞOK

Korku seven izleyiciler için bu hafta ‘Lanetli Ev’ filmini tavsiye edebiliriz. William Brent Bell’in yönettiği ABD yapımı olan filmin başrol oyuncusu Lauren Cohan. Konusu ise şöyle: Amerikalı genç bir kadın olan Greta, İngiltere’nin kalabalık yerleşimlerinden uzak bir köyünde 8 yaşındaki bir erkek çocuğuna dadılık yapmayı kabul eder. Ancak bir sorun vardır, bakıcılık yapacağı çocuk gerçek boyutlarda bir porselen bebektir. Aile, 20 yıl önce kaybettikleri çocuklarının acısını hala üzerinden atamamıştır. Ancak Greta’nın uyması gereken çok keskin kurallar bulunmaktadır. Ne var ki Greta bu kuralları çiğner ve oyuncak bebek, hayatında karşılaştığı en büyük kabus olur.

lanetliev

İLİŞKİLERDE TECRÜBESİZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Siyahın Elli Tonu’. Filmin oyuncu kadrosunda Marlon Wayans, Kali Hawk, Jane Sermour ve Fred Willard var. Konusu ise şöyle: Güzel olmadığı için hiçkimsenin dikkatini çekmeyen, ilişkilerde tecrübesiz bir ünivesite öğrencisi olan Hannah Steale, bir okul gazetesi röportajı için zengin bir işadamı olan Christian Black ile şirketinde buluşur ve ondan çok etkilenir. Ancak Black’in tuhaf ve radikal cinsel alışkanlıkları vardır. Filmin yönetmen koltuğunda Michael Tiddes oturuyor.

Güzel olmadığı için hiçkimsenin dikkatini çekmeyen, ilişkilerde tecrübesiz bir ünivesite öğrencisi olan Hannah Steale, bir okul gazetesi röportajı için zengin bir işadamı olan Christian Black ile şirketinde buluşur ve ondan çok etkilenir.

ADANIN KAYALIKLARINA ÇARPAN GEMİ…

‘Robinson Crusoe’ filminin yönetmen koltuğunda Ben Stassen ve Vincent Kesteloot oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Tropik bir adada diğer hayvanlarla birlikte yaşayan Salı adlı papağan, dünyanın sadece adalarından ibaret olmadığını düşünmekte, bu yüzden başka yerlere gitme isteğiyle yanıp tutuşmaktadır. Günün birinde çok şiddetli bir fırtına çıkar ve bir gemi, adanın kayalık kıyılarına çarpan. Gemiden sadece Robinson Crusoe ve köpeği sağ kurtulmuştur. Daha önce hiç görmedikleri bu yaratığın, adadan çıkabilmesi için son şans olduğunu düşünen Salı ve diğer hayvanlar, Robinson’a yardımcı olurlar. Robinson’da yeniden uygarlığa dönebilmesi için hayvanların yardımına muhtaç olduğunu anlar. Ancak adadaki vahşi kediler bu işbirliğinden hoşlanmayacaktır.

Tropik bir adada diğer hayvanlarla birlikte yaşayan Salı adlı papağan, dünyanın sadece adalarından ibaret olmadığını düşünmekte, bu yüzden başka yerlere gitme isteğiyle yanıp tutuşmaktadır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.