Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
SDÜ’den ölüm yıldönümüne özel Süleyman Demirel şapkaları
SDÜ’den ölüm yıldönümüne özel Süleyman Demirel şapkaları
SDÜ tarafından Süleyman Demirel ile özdeşleşen fötr şapka seramikleri üretildi
Kültür Sanat 23 Mayıs 2016 - 15:45

SDÜ Seramik Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ölümünün 1’inci yıl dönümü anısına seramikten fötr şapka üretildi.

Foto: DHA

DEMİREL, ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel anısına seramik fötr şapkalar üretildi. Üzerinde SDÜ kısaltmasının bulunduğu seramik şapkalar, üniversiteyi ziyaret eden konuklara hediye edilecek. Şapkadan 3 bin adet üretileceğini belirten Yrd. Doç. Dr. Ünal, “Sayın Süleyman Demirel ile bütünleşmiş olan fötr şapkanın seramik hali çok fazla talep görmekte. Ankara’dan da talep geldi. 17 Haziran’da vefatının birinci yılında da bu şapkalardan dağıtılacak. O tarihe kadar fötr şapkaları yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.

Foto: DHA

Sadece fötr şapka üretmediklerini de aktaran Yrd. Doç. Dr. Ünal, “Sayın Demirel’in anısına yapılan bir takım çalışmalar mevcut. Bunlardan biri de onun hoşgörüsüne sığınarak yapılmış olan karikatürleri tişörtler üzerine aktarıp sunmayı planlıyoruz” dedi.