Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şehir Tiyatroları’ndan Kenan Işık açıklaması
Şehir Tiyatroları’ndan Kenan Işık açıklaması
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın Kenan Işık’ın hayatını kaybettiğine ilişkin attığı tweet dün geceden itibaren Twitter’ın gündemi oldu.
Kültür Sanat 29 Şubat 2016 - 09:16

Resmi bir açıklama gelmemesine rağmen birçok kullanıcı sanatçı için başsağlığı tweetleri atmaya başladı. Hazinedar sonrasında yaptığı açıklamayı düzelterek özür dilemiş, Işık'ın yardımcısı Fuat Torlak da yaptığı açıklamada sanatçının sağlık durumunda herhangi bir değişiklik olmadığını ve tedavisinde devam edildiğini söylemişti.

 

Kenan Işık'ın bir dönem genel sanat yönetmenliği görevinde bulunduğu İBB Şehir Tiyatroları'ndan da konuyla ilgili bir açıklama geldi. Kurumun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Şehir Tiyatroları eski genel sanat yönetmenimiz ve usta oyuncumuz sevgili Kenan Işık'ın vefat ettiği yönündeki asılsız haberler kurumumuzu derinden üzmüştür. Kendisine acil şifalar diliyoruz”

Son güncelleme: 09:19 - 29.02.2016