Şehrin Çocuk Hali’nde bu hafta

Şehrin Çocuk Hali’nde bu hafta

Şehrin Çocuk Hali'nden bayrama özel etkinlikler
Kültür Sanat 8 Eylül 2016 - 16:09
Kültür Sanat Ekibi

Birlik ve beraberliğin sembolü Çanakkale Savaşı’nı her yaştan insana anlatmak ve öğretmek üzere hazırlanan “Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi”, 3-11 Eylül tarihleri arasında Adana Optimum Alışveriş Merkezi’nde ziyarete açılacak.

2

Hayalbaz Oyun Atölyesi’nin hazırlayıp sunduğu “Evvel Zaman İçinde” adlı tek kişilik müzikli oyunda çocukluğumuzdan beri dinlediğimiz masallar, sürpriz dostlarla birlikte canlanmaya başlayacak. Bu atölye çalışmasında ilk önce zürafa heykellerinin tarihe ışık tutan hikâyesi öğrenilecek, daha sonra çocuklar oyuncak zürafalarını kendi elleriyle zımparalayıp hayalleri ile renklendirecekler.

3

Hayal gücünü tetikleyen ve çocuklarda yaratıcılığın gelişmesine katkıda bulunan program, aileleri masallar tasarlamaya ve sanat çalışmalarını incelemeye davet ediyor. Minikler, müzedeki imgelerin hangi sanat çalışmalarından esinlenerek hazırlandığını ailelerinden destek alarak bulacaklar. Atölyede çocuklar, ahşap ve dal parçalarını kullanarak kendi oyuncak hayvan çiftliklerini kuracaklar. Üstelik bu hayvanlar başka oyuncaklardan çok farklı ve benzersiz olacak. Eğitmen Deniz Doğruöz eşliğinde 3-12 yaş arasındaki çocuklar eğlenerek kendi çiftliğini kuracak.

Kültür Sanat Ekibi