Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Selda Bağcan İspanyolları coşturdu
Selda Bağcan İspanyolları coşturdu
Selda Bağcan, Avrupa'nın en büyük müzik festivallerinden biri olan Primavera Sound'da binlerce gence müzik şöleni yaşattı.
Kültür Sanat 4 Haziran 2016 - 10:11

Selda Bağcan, Avrupa’nın en ünlü festivallerinden Primavera Sound 2016’da sahne aldı. İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen festivalde Bağcan “Yuh Yuh”, “Yaz Gazeteci” gibi şarkılarıyla binlerce genci coşturdu.

Bu sene 16'ncısı gerçekleştirilen festivalde Selda Bağcan’a sahnede  İsrailli müzik topluluğu Boom Pam eşlik etti.  Selda Bağcan’ın performansı internet üzerinden de canlı olarak yayınlandı. Dünyanın en büyük müzik festivallerinden biri olan Primavera Sound'da bu sene Radiohead, LCD Soundsystem, PJ Harvey, Tame Impala, Sigur Rós, Animal Collective, Pusha T, Brian Wilson, John Carpenter, Vince Staples, Julia Holter gibi dünyaca ünlü isimler ve gruplar sahne alıyor.

Selda Bağcan, geçtiğimiz yıl Avrupa’nın bir başka büyük müzik festivali olan Hollanda’daki Le Guess Who da sahne almış, bu festivaldeki performansı plak formatında piyasaya sürülmüştü.