Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Selda Bağcan Pop-Kültür Festivali Sahnesinde
Selda Bağcan Pop-Kültür Festivali Sahnesinde
Ünlü sanatçı Selda Bağcan; uluslararası konserlerine Berlin’de düzenlenen Pop-Kultur festivaliyle devam ediyor
Kültür Sanat 24 Ağustos 2016 - 10:52

Tüm dünyada çok geniş bir hayran kitlesine sahip olan Bağcan; 1 Eylül 2016, Perşembe akşamı vereceği konserde şarkılarını onbinlerce müziksever için söyleyecek.

selda1

Yaz boyunca Avrupa'nın çok önemli festivallerinde dinleyicilerle buluşan Selda Bağcan, efsanevi sesiyle bu kez Berlin'in yeni festivali Pop-Kultur'e damgasını vuracak. Dünyanın en iyi kadın vokalleri arasında gösterilen sanatçı; bu yıl 3 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında ikincisi düzenlenen festivalde Tel Avivli rock grubu Boom Pam ile birlikte sahne alacak. Selda Bağcan; muhteşem sesi, benzersiz yorumu ve dünyada hit olup çeşitli dillere çevrilmiş şarkılarıyla müzikseverleri coşturacak.

selda2

Canlı konserler, performanslar, konuşma ve okumalardan oluşan programıyla Pop-Kültür festivali, Berlin'in yoğun gündemine ışık tutuyor. İlk kez 2015'te gerçekleşen festival; düzenlediği atölye çalışmalarında genç yetenekleri profesyonel müzisyenler, ekonomik ve politik liderlerle bir araya getirmeyi de hedefliyor.

Geçtiğimiz aylarda İspanya'da Primavera Sound 2016'da, Polonya'nın Krakow şehrinde ve İngiltere'de gerçekleşen WOMAD festivalinde konserler veren Selda Bağcan; yurtdışının yanı sıra, Türkiye'nin birçok yerindeki konserlerinde sevenleriyle buluştu. Dünya basınında hakkında övgü dolu sayısız yazı yazılan, müziği ve siyasi duruşu ile farklı kategorilerde incelenen sanatçı; konserlerine devam ederken öte yandan “40 Yılın 40 Şarkısı” albümünün ikincisi için çalışmalarını da sürdürüyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.