Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Serhan Kansu şiirseverlerle buluşuyor
Serhan Kansu şiirseverlerle buluşuyor
Kültür Sanat 2 Kasım 2016 - 15:14

Felsefi ve sorgulayıcı tarzıyla dikkat çeken Serhan Kansu, Hayal Yayınları'ndan çıkan ‘Şerefine Kozmos' adlı şiir kitabı için, TÜYAP’ta şiirseverlerle buluşacak.

serhan

Şerefine Kozmos ile insan yaşamına farklı bir pencereden bakan Kansu, Şerefine Kozmos’un hikayesini anlatıyor… Kitabının kapak resmi ünlü yazar, müzisyen ve ressam Mehmet Güreli'ye ait olan Serhan Kansu, şiirlerinde evren, doğa, kadın, erkek, insan, hayvan gibi kavramları sorgulayıcı bir dille kaleme alıyor.

“BU KİTAP BENİM DEĞİL”

Alışılageldik güzellik betimlemelerinin dışında bir üslubu benimseyen yazar Kansu, Şerefine Kozmos hakkında şöyle diyor “Kadeh kaldırmayı en sevdiğim şey hep iyi manzaralar oldu. Bu bir kadın olabilir, bir deniz ya da Ay… Hepsi aslında uzay… Bir hayvan kadar hızlı düşünebilseydim belki bana da güdüleriyle hareket ediyor deyip hakaret ederlerdi. Doğayla arama alet ya da kıyafet sokmasaydım belki de ilkel… Varsın desinler. Yürürken yanağıma çarpan ağacın dallarının beni sevdiğini, taşa vuran dalgaların bana kızdığını düşünmeyi seviyorum. O kadar güzelsin ki güneş bakamıyorum… Bu kitap yalnız bir adamın, tüm sarhoşlarına kızan bir kadının, evrenin ortasında hor görülen bir köpeğin, akvaryumdaki camı göremeyen balığın, yıldızların, toz ve bulutların kitabı. Benim değil'' diyor.

serhan1

Serhan Kansu İmza Günü, 18-19 Kasım tarihlerinde saat 14.00'te Salon 3 Stand No:310-B'de gerçekleşecek…

Son güncelleme: 15:20 - 02.11.2016
Kültür Sanat 2 Kasım 2016 - 15:14