Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sevgilisi genç kıza önce…
İşsiz, alkolik ve günlerini tren yolculukları yaparak geçiren kadın, bir cinayete tanık olur. Cinayetin gizemini çözmeye çalışırken soruları cevapsız kalacaktır. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 7 Ekim 2016 - 10:18

İzleyenleri derinden etkileyecek gerilim türündeki ‘Trendeki Kız’ filminde, işsizlik çeken, alkol problemleri olan ve günlerini tren yolculukları yapıp sorunsuz ve muhteşem çiftleri gözlemleyerek geçiren bir kadına odaklanıyor. Genç kadın mükemmel olduğunu düşündüğü bir çifti izlerken mükemmel çiftteki kadının cinayete kurban gitmesiyle sarsılıyor. Cinayetin gizemini çözmeye çalışan kadın cevapsız sorular içinde bir cevap arıyor. Filmin başrol oyuncuları Emily Blunt ve Luke Evans. Yönetmen koltuğunda ise Tate Taylor oturuyor.

Genç kadın mükemmel olduğunu düşündüğü bir çifti izlerken mükemmel çiftteki kadının cinayete kurban gitmesiyle sarsılıyor.

ORMANDA BÜYÜYEN YETİM ÇOCUK…

Fantastik film seven izleyiciler için bu hafta ‘Pete ve Ejderhası’ filmini tavsiye edebiliriz. Orman bekçisi olarak çalışan Grace, babası Meacham’ın çocuklara anlattığı ejderha hikayelerinin hiçbir doğruluk payı olduğunu düşünmemektedir. Ancak bir gün ormanda Pete adında yetim bir çocukla karşılaşır. Evi ve ailesi olmayan, başka çocuklara hiç benzemeyen Pete, ormanda Elliott adlı bir dostuyla yaşadığını söyler. Elliott’un bir ejderha olduğunu hayretle gören Grace, babası ve erkek arkadaşı Jack ve onun kızı Natalie, Elliott’ı yakalamaya kararlı Jack’in kardeşi Gavin’in planlarının suya düşmesi için ellerinden gelen tüm çabayı ortaya koyacaktır. Filmin başrol oyuncuları Oakes Fegley ve Bryce Dallas Howard. Yönetmen koltuğunda ise Davit Lowery oturuyor.

Evi ve ailesi olmayan, başka çocuklara hiç benzemeyen Pete, ormanda Elliott adlı bir dostuyla yaşadığını söyler.

BERBER DÜKKANINDA ANLATILAN İLGİNÇ HİKAYELER

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Yok Artık 2’. Filmin oyuncu kadrosunda Şahin Irmak, Şebnem Bozoklu, Onur Buldu ve Zafer Algöz var. İlk filmdeki taksi muhabbetleri berber muhabbetiyle yer değiştirdi. Berber Adnan’ın dükkanında anlattığı hikayeler, plaza hayatından ve profesyonel dünyadan bıkarak her şeyi geride bırakıp köye yerleşen Merve’nin, işten çıkarılacağını öğrenince eli ayağına dolaşan ve kovulmamak için umutsuzca çırpınan Aykut’un, kızının sosyal medya hesaplarını kullanarak fenomen olmayı başaran İzzet’in ve kız istemeye gittikleri köyde karşılaştıkları sonrası müthiş bir şaşkınlık yaşayan Meriç’in başlarına gelenleri izleyicilerle buluştuyor.

lk filmdeki taksi muhabbetleri berber muhabbetiyle yer değiştirdi.

GECE VAKTİ MEZARLIĞA GİDEREK KENDİLERİNCE…

‘Bayram Abi’ filminin yönetmen koltuğunda Erdi Dikmen oturuyor. Komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: Yaşı ilerlemesine rağmen halen geniş ailesiyle birlikte yaşamaya devam eden Bayramabi bir düğünde gördüğü genç ve güzel Sinem’le tanışabilmeyi kafasına takmıştır. Sinem ülkenin önde gelen kola şirketlerinden birinin reklam ve pazarlama müdürüdür. Genç kadının dikkatini çekebilmenin tek yolunun, kendi kola firmasını kurmak olduğunu düşünen Bayramabi, gazı kaçmayan bir kola üretmenin peşine düşer. Baba yadigarı şerbetçi dükkanının başına geçmeyi reddeder ve arkadaşlarının da desteğiyle zorlu ve komik maceralarla karşılaşacağı bir yola çıkar.

Yaşı ilerlemesine rağmen halen geniş ailesiyle birlikte yaşamaya devam eden Bayramabi bir düğünde gördüğü genç ve güzel Sinem'le tanışabilmeyi kafasına takmıştır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 10:20 - 07.10.2016