Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şimdi de ‘Dori’ kayboldu
Şimdi de ‘Dori’ kayboldu
Mavi Tang balığı Dori geçmişiyle ilgili bazı yanıtlar ararken arkadaşları Nemo ve Marlin'le yeniden bir araya geliyor. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 2 Eylül 2016 - 10:25

Büyükten küçüğe beğeniyle izlenen Kayıp Balık Nemo’nun devamı niteliğindeki animasyon filminde bu kez ‘Dori’ kayboluyor. Konusu ise; Mavi Tang balığı Dori'yi geçmişiyle ilgili bazı yanıtlar ararken arkadaşı Nemo ve Marlin’le yeniden biraraya getiriyor. 10 saniyede bir hafızası sıfırlanan Dori, sadece bir zamanlar bir ailesi olduğu ve onlardan bir şekilde ayrılmak zorunda kaldığıdır. Arkadaşlarıyla birlikte ailesini bulabilmek için uzun bir yolculuğa çıkan Dori, yol boyunca hayatla ilgili çok daha başka dersler de alacaktır. Filmi seslendirenler Aysun Topar, Özdemir Çiftçioğlu, Erkan Taşdöğen, Nurhan Yılma ve Müge Oruçkaptan. Yönetmen koltuğunda ise Andrew Stanton ve Angus MacLane oturuyor.

Arkadaşlarıyla birlikte ailesini bulabilmek için uzun bir yolculuğa çıkan Dori, yol boyunca hayatla ilgili çok daha başka dersler de alacaktır.

KIZI İÇİN HERŞEYİ GÖZE ALAN BABA

Aksiyon seven izleyiciler için bu hafta ‘Kan Bağı’ filmini tavsiye edebiliriz. Jean-François Richet’in yönettiği ABD yapımı olan filmin başrol oyuncusu Mel Gibson. Konusu ise şöyle: Eski bir mahkum olan John LinkMel yaşamını tek başına bir karavanda sürdürmekte, dövmecilik yaparak geçinmektedir. Tek akrabası olan 16 yaşındaki kızı Lydia’yla yıllardır görüşmemiştir. Ancak kızı, erkek arkadaşının yüzünden başını uyuşturucu çeteleriyle belaya sokmuştur. Yıllar önce yaptığı hataları düzeltme şansı Link’in eline geçmiştir, artık kızını öldürmeye çalışan uyuşturucu satıcılarına karşı onu ne pahasına olursa olsun koruyacaktır.

Eski bir mahkum olan John LinkMel yaşamını tek başına bir karavanda sürdürmekte, dövmecilik yaparak geçinmektedir. Tek akrabası olan 16 yaşındaki kızı Lydia'yla yıllardır görüşmemiştir.

SEVDİĞİ KADINI KAYBETMEMEK İÇİN…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Siccin 3: Cürmü Aşk’. Filmin oyuncu kadrosunda Büşra Ayaydın, Nevin Efe, Adnan Koç, Yavuz Çetin ve Elif Baysal var. Konusu ise şöyle: Küçüklük yıllarından bu yana arkadaş olan Orhan ve Sedat’ın arkadaşlıkları büyüdüklerinde de kesilmemiş, hatta Orhan’ın Sedat’ın kızkardeşi Kader’le evlenmesiyle iyice pekişmiştir. Ancak bir gün Sedat’ın geçirdiği trafik kazası hepsi için bir dönüm noktası olur. Sedat’ın oğlu Mehmet felçli kalır, Kader ise hafızasını yitirir. Bu olay yüzünden ikilinin arası açılır. Sedat vicdan azabıyla kıvranırken Orhan sevdiği kadını kaybetmemek için korkunç birşey yapmayı göze alır.

Sedat'ın oğlu Mehmet felçli kalır, Kader ise hafızasını yitirir. Bu olay yüzünden ikilinin arası açılır. Sedat vicdan azabıyla kıvranırken Orhan sevdiği kadını kaybetmemek için korkunç birşey yapmayı göze alır.

YILLAR SONRA GERÇEKLER ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLAYINCA…

‘Hayat Işığım’ filminin yönetmen koltuğunda Derek Cianfrance oturuyor. Başrollerinde Michael Fassbender ve Alicia Vikander var. Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: Tom Sherbourne, 1. Dünya Savaşı’nda geçirdiği acı dolu dört yıldan sonra Avustralya’ya döner ve kıyıdan yarım gün uzaklıktaki Janus Kayası'ndaki deniz fenerinde bakıcı olarak çalışmaya başlar. Genç, güzel, cesur ve sevgi dolu karısı Isabel'le evlilikleri ikisinin de kafasındaki gürültüyü susturup yıldızlar, dalgalar ve rüzgârın sesinden başka hiçbir şeyin olmadığı iki kişilik dünyalarında huzur bulmalarını sağlar. Bir gün, üç yılın ve üç düşüğün ardından, karısı bir bebeğin ağlamalarını duyar. Dalgalar, içinde genç bir adamın cesedi ile birkaç aylık bir bebeğin olduğu bir tekne getirmiştir onlara. Çocuk özlemiyle dolu Isabel Sherbourne dualarının Tanrı tarafından kabul edildiğini düşünür. Yüreklerinin sesini dinleyip bebeği sahiplenmeye ve bundan kimseye bahsetmemeye karar verirler. Yıllar sonra gerçekler ortaya çıkmaya başlayınca aldıkları kararın hiç beklemedikleri sonuçları olduğunu anlarlar.

hayatımın-ısıgı

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi ‘nde.

Son güncelleme: 10:29 - 02.09.2016