Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sinemada Bayram var!
Sinemada Bayram var!
Üç kardeşin yapımcı, yönetmen ve oyuncu olduğu Bayram Abi filmi vizyona girdi.
Kültür Sanat 7 Ekim 2016 - 11:00

Sinemada bir ilk oldu. Yapımcı Onur Dikmen, yönetmen Erdi Dikmen ve başrol oyuncusu Barbaros Dikmen bir araya gelerek, sinema tarihimizde ilk kez yapımcı, yönetmen ve oyuncu olarak bir film çektiler. Filmin adı Bayram Abi. Başrolü oynayan Barbaros Dikmen aynı zamanda bir sosyal medya fenomeni ve Bayram Abi karakteri de sosyal medyada sevilip ünlenmiş olan bir karakter. Bayram Abi’ye hayat veren Barbaros Dikmen, filmle ilgili şöyle konuşuyor:

bayram-ic

ASİDİ BİTMEYEN KOLA

“Bayram Abi, tam bir mahalle delikanlısı. Sevdiği kızı etkileyebilmek için asidi bitmeyen kola icat ediyor. Mucit bir tarafı da var. Bayram Abi karakteri, internette çok meşhur olan bir karakterdi. Videoları toplamda 40 milyon kez izlendi ve biz de artık onun yolcuğunun sinemada devam etmesi gerektiğine karar verdik. Herkesi kahkaha atmak için sinemalara bekliyoruz.” Filmde Barbaros Dikmen ile Ayhan Taş'a Ecem Karavus, Sinem Ekşioğlu, Gökhan Niğdeli, Hande Yögen, Hamdi Alp, Selman Ünlüsoy, Ayça Bildik ve Yakup Yavru eşlik ediyor.

bayram-ic-2

ŞERBETÇİNİN AŞK SAVAŞI

Bayram kendi halinde bir adamdır ve hala kendi ailesiyle yaşamaktadır. En büyük hayali ise arkadaşının düğününde gördüğü Sinem’le tanışabilmektir, zira görür görmez deliler gibi aşık olmuştur. Koma Kola’da reklam ve pazarlama müdürü olan Sinem, kariyeri başarılı, işinde isim yapmış bir kadındır. Sinem’e ulaşmanın yolunun kendi kola markasını yaratmaktan geçtiğine inanan Bayram’ın babası Cemal de onun aile yadigarı şerbetçi dükkanının başına geçmesini istemektedir. Fakat Bayram babasının isteğini kabul etmez ve arkadaşları Hamdullah, Talha ve abisi olarak gördüğü Mehmet Bakkal’ın yardımıyla sevdiği kıza ulaşmak için işe koyulur.

bayram-ic-3