Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sinop’un sesine kulak verin
Sinop’un sesine kulak verin
Sinop, Nükleere karşı sesini tüm Türkiye'ye duyurmaya devam ediyor
Kültür Sanat 3 Kasım 2016 - 17:06

Sinop'a kurulması planlanan nükleer santrale bu kez Kadıköy'de açılacak bir fotoğraf sergisi ile “Dur” denilecek.

sinop3

Belgesel Fotoğrafçı Volkan Atılgan’ın ‘Sinop Fotoğrafları Sergisi’ nükleer santral tehlikesine dikkat çekmeyi amaçlıyor. Nükleer santralin Sinop'tan alıp götüreceği güzellikleri ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kirli nükleer güç santraline alternatif olması konusunda da duyarlılık oluşturmayı amaçlayan sergi 70 adet Sinop fotoğrafından oluşuyor. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yedi kez gerçekleşen serginin hedefi santralin inşası ve faaliyete geçmesi halinde yok olacak doğa ve oluşacak sosyokültürel yıkıma dikkat çekmek.

sinop2

“SENSİZ BİR EKSİĞİZ”

Sekizincisi Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen sergi 5 Kasım Cumartesi günü Saat 14.00’te Kadıköy/Kalamış Parkı’nda açılacak. Serginin yaratıcısı Volkan Atılgan, tüm sanat  ve doğa severleri “Sensiz Bir Eksiğiz” sloganıyla sergisine davet ediyor.

sinop

6 Kasım 2016 saat 18:00’e kadar ziyaret edilebilecek olan sergide ayrıca; Jülide Karyağış’ın ‘Mobil Hayatlar Mobilize Fotoğraflar’ adlı fotoğraf sergisi ve Sinop Ayhan Kotra’nın Sinop tekne modellerinin bulunduğu standını da ziyaret etmek mümkün.

Son güncelleme: 17:17 - 03.11.2016