Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
SİSAY Emek Ödülleri sahiplerini buldu
SİSAY Emek Ödülleri sahiplerini buldu
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün katkısıyla Bodrum Sinema ve Kültür Deneği, Cinemarine Sinemaları, Magazin Gazetecileri Derneği ve SİSAY tarafından düzenlenen BTFH, ödül töreniyle sona erdi
Kültür Sanat 1 Ekim 2016 - 11:22

Bodrum ve Yunanistan’ın İstanköy adasında eş zamanlı yapılan (BTFH), Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği’nin (SİSAY) Emek Ödülleri töreniyle sona erdi. Ödüller sahiplerini buldu.

sisay2

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde düzenlenen törende SİSAY, Türk sinemasına hizmet eden oyunculardan; Işıl Yücesoy, Perihan Savaş, Serdar Gökhan ve Halil Ergün ile yapımcı Mehmet Soyarslan’a emek ödüllerini verdi. Tören öncesinde Bodrum Kalesi giriş alanında düzenlenen kokteylde oyuncular, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. ‘Emek ödülünü’ alan Perihan Savaş, “Bu kadar yılın vermiş olduğu bir emeğin karşılığını almak çok hoş. O yüzden de bugün burada keyifliyiz, mutluyuz. Tabii ki gönül istiyor ki; Türk Filmleri Haftası, Bodrum Türk Film Festivali haline dönüştürülse, keşke uluslararası olsa, bunun için de destek olsa diye düşünüyorum doğrusu. Kaybettiğimiz değerleri de anacağız. Ama en önemlisi yaşarken değerlerini bilelim, maalesef gittikten sonra, ‘İşte şöyleydi böyleydi, işte şu filmi vardı’ falan deniliyor. Yaşarken niye bunu yapmıyoruz da gittikten sonra bunu yapıyoruz diye düşünüyorum ben. Onun için yaşarken bütün herkesin değerini bilmek gerekiyor” dedi.

sisay3

“PARAYA DÖNÜK İŞLER YAPILIYOR”

Bodrum’dan da bir emek ödülü alacakları için mutlu olduğunu belirten Serdar Gökhan ise, “Son senelerde yapılan filmlerin inanır mısınız, çoğunu seyretmedim. Dizilere de bakmadım. Ama yapılan güzel işler var. Mesela benim en son yapmış olduğum ‘Diriliş’ dizisinde Osmanlı’nın kuruluş aşamasından bir evvelki dönemi çektik. Süleyman Şah’ı canlandırmıştım. Bu tür işlerin yapılması tabii ki önemli. Çünkü halkımız böyle şeyleri bekliyor, özlüyor. Çok çarpık ve paraya dönük işler yapılıyor. Geçmişimizi günümüze taşıyacak, gençliğimizin bilmediği şeyleri öğretecek işler pek yapılmıyor. Benim özellikle isteğim bu doğrultuda. Geçmişimizi yeni nesillere aktarabilecek güzel işler yapılsın. Benim de birkaç projem var inşallah önümüzdeki günlerde hayata geçirmeyi düşünüyorum ” ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 11:24 - 01.10.2016