Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sivas Kongresi’nin 97. yıldönümü Beylikdüzü’nde kutlandı
Sivas Kongresi’nin 97. yıldönümü Beylikdüzü’nde kutlandı
Türkiye tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Sivas Kongresi’nin 97. yıldönümü Beylikdüzü Belediyesi 3. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda kutlandı
Kültür Sanat 5 Eylül 2016 - 14:41

Beylikdüzü Sivaslılar Derneği (BEYSİVDER) ile birlikte düzenlenen programda Başkan Ekrem İmamoğlu, “Sivas Kongresi'nde tam bağımsız Türkiye, Misak-ı Milli sınırlarına sahip çıkma ve milli birlik içinde yaşamak vardır” dedi. Gecede sahneye çıkan Sanatçı Hüseyin Turan gönül tellerini titreten türküler söyledi.

1

Tarihi ve özel günler için de programların düzenlediği Beylikdüzü Belediyesi 3. Barış ve Sevgi Buluşmaları'nın içerisinde bu kez de Sivas Kongresi'nin 97. yıldönümü Beylikdüzü Sivaslılar Derneği ile birlikte kutlandı. Aynı zamanda Dünya Sivaslılar Günü olarak da kabul edilen gün için Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet'in müjdecisi ve önsözü olan Sivas Kongresi'nde tam bağımsız Türkiye, Misak-ı Milli sınırlarına sahip çıkma ve milli birlik içinde yaşamak vardır. Bize bütün bu felsefeyi kazandıran Mustafa Kemal Atatürk'ün, silah arkadaşlarının ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun” dedi.

İHA