Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sunay Akın: ‘Bilgi en büyük güçtür’
Sunay Akın: ‘Bilgi en büyük güçtür’
Piyalepaşa İstanbul’da düzenlenen 'Sahaf Günleri' sona erdi. Etkinliğe Ahmet Ümit, Sunay Akın gibi isimler katıldı. Sunay Akın, kendine has üslubuyla yine dikkat çekerek, "Farklılığa ihtiyacımız var çünkü bu bize zenginlik katar. Bilgi üretilen ve yönetilen en büyük güçtür" dedi.  
Kültür Sanat 17 Eylül 2017 - 11:57

Polat’ın Sahaflar Birliği Derneği işbirliğinde 9–16 Eylül tarihleri arasında düzenlediği ‘Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri’ etkinliğinde Sunay Akın ‘Bakmak ile Görmek’ söyleşisiyle katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

FARKLILIK BİZE ZENGİNLİK KATAR

‘Bakmak ile Görmek’ konulu bu keyifli söyleşisiyle misafirlere tarihte bir yolculuk yaşatan Sunay Akın “Bu değerli insanlar olmasa, Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri gibi bilgiye dayalı bir etkinlik olmazdı. Farklılığa ihtiyacımız var çünkü bu bize zenginlik katar. Bilgi üretilen ve yönetilen en büyük güçtür. Bu yüzden bir milletin zenginliği hisse senetlerinde değil hissi senetleridir” dedi.

sunayakin
ERTUĞRUL FIRKATEYNİ’Nİ UNUTMADI

Japonya'da batan Ertuğrul Fırkateyni'nin yıldönümünü de anımsatan Akın, “Çok da hüzünlü bir hikayesi var. 1889'da Japonya İmparatoru Mei’nin II. Abdülhamid'i ziyaret etmesinin ardından iadei ziyaret için Japonya'ya giden Ertuğrul gemisi, dönüş yolunda tayfuna yakalanarak kayalara çarpıp battı. 600 kişilik mürettabattan sadece 69 denizci kurtuldu. Tam da bu olayın yıl dönümünde sizlerle bu hikayeyi paylaşmak ve konuşmak çok anlamlı” açıklamasını yaptı.

Bir hafta boyunca kültür sanat ve edebiyat tutkunlarının ağırlandığı Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri'nde birbirinden değerli kitapların yer aldığı 20'yi aşkın sahaf standı kuruldu, çeşitli söyleşiler ve kitap müzayedeleri gerçekleşti. Ziyaretçiler Piyalepaşa İstanbul Sahaf Günleri'nde bir hafta boyunca tarih kokan kitaplarla buluştu.

Etkinliğin ilk günü de Ahmet Ümit, sevenleriyle buluşmuştu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.