Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tahsin Yücel son yolculuğuna uğurlandı
Tahsin Yücel son yolculuğuna uğurlandı
Ünlü edebiyatçı Tahsin Yücel’i son yolculuğuna yakınları, siyaset ve sanat dünyasının ünlü isimleri uğurladı.
Kültür Sanat 23 Ocak 2016 - 16:29

Şişli Camii'nde düzenlenen cenaze törenine; CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, şair Cevat Çapan, şair Özdemir İnce ve Tahsin Yücel'in sevenleri katıldı. Tahsin Yücel'in cenazesi, öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Yeni Ayazağa Mezarlığı'na götürüldü.

Tahsin Yücel

Flaubertleri, Camusleri Türkçeye kazandıran Tahsin Yücel son yolculuğuna uğurlandı. Tahsin Yücel'in Şişli Camii'ndeki cenaze törenine edebiyat, sanat ve iş dünyasından birçok isim katıldı. Tahsin Yücel'in cenazesi Yeni Ayazağa Mezarlığına defnedildi.

Tahsin Yücel son yolculuğuna uğurlandı

“BÜYÜK BİR KAYIPTIR”

Cenazeye katılan Yazar Özdemir İnce, Yücel'in Cumhuriyet dönemi romancılığının ve dilimizin en önemli kurucularından olduğunu söyledi. “İnsan olarak edebiyatçı olarak dünya çapında bir yazardır o bakımdan büyük bir kayıptır” diyen İnce, gerçek bir demokrat ve özgürlükçü olduğunu söylediği Yücel'in eleştirel bakışını terk etmediğini, iktidarlardan korkmadığını, özgür bir yazar olarak bu anlamda herkese örnek bir yazar olduğunu belirtti.

Tahsin Yücel son yolculuğuna uğurlandı

 

Son güncelleme: 15:33 - 27.01.2016