Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tanju Okan adına yarıştılar
Tanju Okan adına yarıştılar
Bu yıl 2'ncisi düzenlenen Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması'nın final gecesi sona erdi. Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi'nde yapıldı. Yarışmanın birinciliğini 'Hoşçakal' isimli beste ile Selen Bağcı kazandı.
Kültür Sanat 13 Eylül 2017 - 12:19

Sunuculuğunu Engin Hepileri’nin yaptığı gecede toplam 45 eser katıldı. 10 yarışmacının finale kaldığı yarışmada eserler, orkestra şefi Zafer Çebi eşliğinde seslendirildi. Sanatçı Neco ve Ege tarafından da Tanju Okan’ın şarkıları seslendirildi. Yarışmanın jüri Başkanlığı’nı Neco, jüri üyeliklerini ise Ege, Tuluhan Tekelioğlu, Berrin Savacı, Prof.Dr. Ümit İşgörür ve Doç.Dr. Güner Canbey yaptı. Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması’nın birinciliğini ‘Hoşçakal’ isimli beste ile Selen Bağcı kazandı.

birinci
Jüri değerlendirmesi sırasında ise geçen yıl 1’inci Tanju Okan Pop Müzik Beste Yarışması’nın birincisi Doğan Kosmançalı ve solisti Buket Bengisu Kosmançalı gecede sahne alarak Urlalılara şarkılar seslendirdi.

“TANJU OKAN BİZİM DEĞERİMİZDİR”

Yarışmanın sonunda konuşan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, “Bu akşam ‘Zamanında Bir Tanju Okan Vardı’ diyebildiysek ne mutlu bize. Tanju Okan bizim değerimizdir. Türkiye’nin bir değeridir. Kendisi de bir Urla aşığıydı. Urla’da yaşadığı için, bizim sokaklarımızda gezdiği için bizler çok şanslıyız. Büyük ustamızı bir kez daha minnetle anıyorum” dedi.

Sanatçı Neco da “Cidden çok önemli bir yarışma. En önemlisi yarışmanın önünde Tanju Okan’ın ismi var. Böylesi güzel bir yarışmaya ön ayak oldukları için Urla Belediye Başkanı Sayın Sibel Uyar’a teşekkür ederim” dedi.